Харківській громаді повернули ділянку вартістю в півмільярда гривень

Після позовів Харківської місцевої прокуратури № 4 до Господарського суду області два гаражних кооперативи добровільно повернули територіальній громаді Харкова земельні ділянки вартістю 535 млн. грн.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області з посиланням на керівника місцевої прокуратури Володимира Купріянова. За його словами, йдеться про 40 га землі на території одного з колишніх заводів.

Факти незаконного землекористування виявили під час розслідування кримінального провадження щодо організації незаконного сміттєвого полігону на суміжній території.

Так, у 2008-2012 рр. 40 га землі за рішенням Харківської міської ради виділили на безоплатній основі двом гаражним кооперативам.

Як з’ясувалося, засновниками обох кооперативів є одні й ті самі люди. Вони також заснували велику кількість підприємств, яким міськрада вже виділяла землі під житлову та нежитлову забудову. Окрім того, рішення про розміщення гаражів на зазначеній території суперечить державним будівельним нормам. Зважаючи, що під один гараж відводиться близько 30 кв.м., власники кооперативу мали б збудувати на виділених ділянках близько 13 тис. боксів. Однак у даному районі не проживає такої кількості людей, що мають власний транспорт. До того ж відстань між гаражами та житловою зоною не має перебільшувати кілометра, а сама територія запланованого гаражного комплексу значно більша.

Варто відзначити, що гаражна забудова цих територій також суперечить зонуванню міста.

Будівництво на незаконно виділених ділянках так і не розпочали. При цьому коштів за землю міськбюджет не отримував, оскільки одним з рішень ХМР гаражні кооперативи звільнені від сплати земельного податку.

У зв’язку з виявленими порушеннями прокуратура звернулася до суду з позовами про визнання недійсними рішення щодо виділення ділянок, а також державних актів на землю. Наразі провадження у справах закрито у зв’язку з добровільним виконанням відповідачами позовних вимог прокурора.

Як повідомляв Харків Times, раніше прокуратура почала розслідувати організацію нелегального сміттєвого полігону площею 8 га на території знесеного заводу «Серп і молот», яка знаходиться поруч з ТРЦ «Французький бульвар».

Ця ділянка з 2005 по 2017 рік за рішенням Харківської міської ради орендувало одне з товариств з обмеженою відповідальністю, земля була виділена під будівництво торгового центру. Однак будівництво так і не було розпочато, а останні чотири роки компанія не платила за оренду землі.