Мер оголосив сесію міськради зірваною та призначив третю перерву

Фото: atn.ua

Сесія Харківської міської ради сьогодні, 27 лютого, почалася зі скандалу. До зали пройшли активісти, які виступають за скасування підвищення тарифів на проїзд у міському електротранспорті та метро. Вони вимагали скасувати вже припинене судом рішення міськради про підвищення.

На сесії встиг виступити нардеп Валерій Писаренко, який вручив грамоти Верховної Ради. Зокрема, грамоту отримав заступник мера з питань інфраструктури міста Євген Водовозов.

Із залу лунали крики, вимоги відправити мера Харкова Геннадія Кернеса у відставку та виконувати рішення суду. Мер оголосив перерву на десять хвилин.

Після перерви Кернес запропонував першим питанням проголосувати за підвищення тарифів. Депутат міськради Ігор Черняк, який виступив після цього, нагадав присутнім, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 19 лютого рішення про підвищення тарифів призупинено. Він спробував передати слово народному депутату Віталію Купрію, однак, мер міста оголосив другу десятихвилинну перерву та попросив депутатів залишити сесійну залу.

Під час цієї перерви нардеп Купрій оголосив у мегафон, що, нібито, надійшло повідомлення про замінування будівлі міськради, однак, через деякий час депутати й мер все ж таки повернулися до залу.

У відділі комунікації Нацполіціі області журналістам підтвердили, що повідомлення про мінування будівлі дійсно надходило на номер “101” близько 10:00 “від чоловіка, який чув на мітингу про підготовлюваний теракт”. Питання про евакуацію ще не вирішене.

Після повернення до залу Кернес заявив, що під час перерви він “радився з депутатами” і спробував продовжити сесію, знову внісши на голосування питання про підвищення тарифів. Однак після бурхливих протестів активістів у залі мер оголосив сесію зірваною, оголосив перерву на півгодини та зажадав, щоб поліція навела порядок у сесійній залі.

Як повідомляв Харків Times, Окружний адміністративний суд 19 лютого припинив дію рішень виконавчого комітету Харківської міської ради про підвищення тарифів на проїзд в метрополітені та наземному електротранспорті.

6 лютого виконавчий комітет Харківської міськради підвищив тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном до 8 гривень, в тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Нові тарифи вступають в силу з 7 лютого.

Діяли до цього рішення тарифи протрималися менше року. Минулого разу міськвиконком підвищив вартість проїзду з 29 квітня 2018 року: в метро – на 25%, або на 1 гривню до 5 гривень, і в міських трамваях і тролейбусах – на 33%, або на 1 гривню до 4 гривень. Перед цим тарифи на проїзд в міському електротранспорті Харкова підвищували в березні 2017 року.

15 лютого представники Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах та Ігор Черняк звернулися до суду з позовами про визнання недійсними рішень про підвищення вартості проїзду в міському електротранспорті.

Прокуратура почала кримінальне провадження за фактом невиконання рішення суду Харківською міськрадою. Слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості по ч. 2 ст. 382 КК України (умисне невиконання судового рішення посадовими особами).