У Харкові судитимуть підозрюваних в організації незаконної міграції

Прокуратура області направила до Київського районного суду Харкова обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи за підозрою в незаконному переправленні осіб через державний кордон (ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу).

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

За даними слідства, злочинну групу на початку минулого року організував та очолив 42-річний виходець з Таджикистану. До справи він залучив кількох знайомих.

Спільники переправляли через український кордон нелегалів з території Російської Федерації. Організатор незаконного бізнесу підшукував клієнтів для нелегальної переправи. Ще один учасник групи – 24-річний мешканець Луганщини – безпосередньо переправляв людей з території РФ через кордон поза державним контролем. Третій спільник – 28 річний казах – перевозив нелегалів до Харкова на власному автомобілі, оминаючи стаціонарні пункти пропуску.

Далі дехто з мігрантів залишався на території України, інші – направлялися до країн ЄС. За даними слідства, чоловіки незаконно переправляли через державний кордон громадян Сомалі, Афганістану, В’єтнаму, у тому числі – з малолітніми дітьми.

Викрили зловмисників навесні 2018 року.

Якщо провина підозрюваних буде доведена в суді, їм загрожує до 9 років позбавлення волі.