У Харкові відкрилося Почесне консульство Словаччини

Фото: oblrada.kharkov.ua

Відкриття Почесного консульства Словацької Республіки відбулося 15 січня в Харкові, в будівлі по вул. Чернишевській, 26.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби Харківської міськради.

У заході взяли участь міністр закордонних і європейських справ Словаччини Мирослав Лайчак, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, секретар Харківської міської ради Олександр Новак, керівники обласних органів влади.

Клімкін підкреслив, що Україну і Словаччину пов’язують давні дружні стосунки.

“Це чудово, що наші словацькі друзі прийшли до Харкова. Відкриття почесного консульства – це можливість використовувати унікальні ділові, академічні та просто людські зв’язки, почати тісніше знайомитися з культурою один одного. В Україні ефективно працює багато словацьких проектів, і я впевнений, що тепер вони прийдуть і до Харкова”, – зазначив міністр закордонних справ України.

Почесним консулом Словаччини в місті Харкові став голова правління ПАТ “ФЕД” Віктор Попов. За його словами, він має намір розвивати співпрацю в економіці, освіті, науці, спорті, культурі.

“Словаччина має дивовижний досвід в економічній сфері. За короткий час країна домоглася позитивних темпів розвитку, значно підвищила рівень соціальних стандартів. Ми можемо багато чому навчитися”, – сказав він.

А першим, пілотним, проектом, як повідомив Віктор Попов, має стати будівництво промислового майданчика в Словаччині для створення і випуску авіаційної та космічної продукції за участю заводу “ФЕД”. Цей проект має бути реалізований вже цього року.