На Дергачівському полігоні тестують склад газу, що виділяється сміттям

Фото: www.city.kharkov.ua

На місці будівництва багатофункціонального комплексу з переробки твердих побутових відходів у Дергачівському районі вивчають склад одержуваного полігонного газу.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби Харківської міськради.

Як повідомив заступник директора з технічних питань генерального підрядника Олександр Панченко, на старому законсервованому полігоні обладнана система збирання газу. Там пробурили 17 свердловин, до кожної з яких підключається спеціальний прилад для обчислення складу газу – за кількістю в ньому метану, вуглекислого газу, кисню і окислів сірки. Ці дані фахівці вивчатимуть, щоб підібрати потрібне обладнання для переробки газу в електроенергію. Дослідження планується завершити на початку лютого.

Як розповів головний енергетик підприємства Ілля Затолока, свердловини з’єднує магістраль, яка прокладена по всьому полігону. “Магістраль буде тягнутися на споруджуваний полігон. Там буде проводитися очищення газу на газовій станції, далі газ буде спрямовуватися в газопоршневі установки, спалюватися, і так буде вироблятися електроенергія”, – пояснив головний енергетик.

Як зазначив Олександр Панченко, одержувана електроенергія з надлишком буде забезпечувати весь комплекс. На початку роботи сміттєпереробного комплексу на полігоні планують виробляти близько 2 МВт електроенергії на годину, а в подальшому – збільшити ці показники до 6 МВт.

За словами заступника директора, свердловини працюватимуть на старому, діючому і новому полігонах. Влітку на діючому полігоні планується пробурити ще 30 свердловин і одночасно з засипанням сміття укласти труби для збору газу на новому полігоні. Змонтувати всю газову систему планується цього літа. Завдяки новим технологіям навколишньому середовищу наноситиметься мінімальна шкода. Крім того, неприємні запахи будуть практично невідчутні.

Нагадаємо, проект будівництва комплексу з переробки ТПВ з системою збору полігонного газу та виробництва електроенергії інвестує Світовий банк. Сміттєпереробний комплекс включатиме новий сучасний полігон, установку для збору і переробки газу і виробничу частину – будівлю лінії сортування загальною площею 4 тис. кв. м.

На сьогоднішній день завершено будівництво перших двох карт, будуються ще дві, розпочато будівництво цеху сортування. Основний обсяг земляних робіт планується виконати протягом чотирьох місяців. До кінця весни – завершити фундаментні роботи і перейти до монтажу будівлі, паралельно монтуючи обладнання.