За три роки промпідприємства області забільшили випуск продукції на 14% – облдержадміністрація

Фото: www.turboatom.com.ua

За три роки промислові підприємства області наростили випуск продукції на 14%. У цілому по Україні зростання виробництва за цей період втричі нижче – 4,9%.

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Так, обсяг реалізованої промислової продукції підприємств Харківщини за 11 місяців 2018 року склав 169,4 млрд грн. Це на 20 млрд (або 13,4%) більше, ніж за аналогічний період попереднього року. За 9 місяців минулого року прибуток прибуткових підприємств Харківщини склав 5,6 млрд грн. Середня заробітна плата на промислових підприємствах протягом року збільшилася на 21% і за 11 місяців 2018 року склала 8 тис. грн.

“Промисловість Харківщини – це 70% бюджетних надходжень, 30% робочих місць області та 60% усього прибутку економіки області. У промисловості працює понад 155 тисяч жителів області. Тому можемо з упевненістю сказати, що розвиток промисловості – це база регіональної економіки. Від її зростання залежить розвиток регіону в цілому, – підкреслила глава ХОДА Юлія Світлична. – Працюємо з кожним підприємством області, і у кожного є наші підтримка і контроль – як у виробничих питаннях, так і в соціальних. За три останні роки маємо зростання виробництва в машинобудуванні області. Бачимо перспективи і робимо все, щоб підприємства Харківської області були завантажені”.

Якщо розрахувати кумулятивне зростання виробництва, то за 3 останні роки харківська промисловість наростила випуск продукції на 13,9%. Найбільше зростання випуску продукції демонструють галузі хімічної продукції, виробництва виробів з деревини, машинобудування та фармації.

“За підсумками останніх трьох років найбільш ефективно працює наш машинобудівний комплекс. За 9 місяців 2018-го прибуток машинобудівної галузі склав понад 2 млрд грн – це майже 60% всього прибутку промислового комплексу”, – зазначила керівник області.

Великий імпульс до розвитку харківських машинобудівних підприємств дав щорічний Міжнародний економічний форум “Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи”.

У 2017 році в рамках форуму було укладено низку великих контрактів в енергомашинобудівній сфері на загальну суму понад 5,5 млрд грн. Це дало можливість завантажити в 2018 році на 100% два найбільш потужних підприємства регіону – АТ “Турбоатом” і ДП “Електроважмаш”.

У 2018 році на форумі було укладено угод більш ніж на 6 млрд грн, і досягнуті домовленості про інвестиційні наміри ще на 250 млн дол. США, підписані 2 меморандуми про співпрацю.

“Все це дозволить завантажити наші підприємства на 2019-2020 роки, гарантує стабільність і подальший розвиток енергомашинобудівного комплексу Харківської області”, – сказала Юлія Світлична.

Крім того, високий ступінь завантаженості мають підприємства оборонно-промислового комплексу Харківської області.

Завдяки активній співпраці обласної адміністрації та концерну “Укроборонпром” у рамках програми імпортозаміщення в оборонній сфері в Харківській області сформовано “оборонний кластер”, ядром якого став ДП “Завод імені В.О. Малишева”. Це дозволило підприємству ввійти в трійку найбільших машинобудівних підприємств області.

Також керівництву області вдалося залучити до виконання державного оборонного замовлення майже півтори сотні суміжних підприємств, серед яких – “Комунар”, “Турбоатом”, “Південкабель”, ЛКМЗ, Вовчанський агрегатний завод, “Хартрон” і ін.

Крім того, починаючи з 2014 року, в області велика робота ведеться над розширенням ринків збуту і асортименту продукції. Наприклад, завод “Південкабель” сьогодні поставляє продукцію в Польщу, Францію і Нідерланди. Інтерес для країн Євросоюзу викликає продукція тракторного заводу – в минулому році ХТЗ відвідала делегація представників 24 дипломатичних місій країн-членів ЄС. Активно завойовують європейський ринок і ринки країн Північної Америки та Східної Азії підприємства Індустріальної групи УПЕК.