У Харківській області з початку року – 40 випадків кору

Фото: www.grani.lv

За 1 тиждень 2019 року в області зареєстровано 40 випадків кору, у т.ч. серед мешканців м. Харкова – 24, Дергачівського та Валківського районів – по 5, Красноградського – 3, Харківського, Чугуївського та м. Люботина – по 1.

Про це повідомляє Харківський обласний лабораторний центр.

“Епідемічна ситуація з кору характеризується як неблагополучна. Кількість щотижнево реєструємих хворих зростає, що обумовлено високою контагіозністю та активною циркуляцією збудника”, – йдеться у повідомленні.

Питома вага дітей до 17 років – 42,5%, зареєстровано 17 випадків.

За соціальними групами населення розподіл хворих наступний: неорганізовані дошкільники та робітники – по 25%, непрацюючі – 20%, учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів – 10%, студенти вищих навчальних закладів, учні технікумів та ПТУ – 10%, діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади – 5%, медичні працівники – 5%.

Питома вага нещеплених серед захворілих склала 62,5% – 25 осіб, у тому числі з причин відмови та відсутності даних про проведені щеплення – 80,0% (20 хворих). Аналіз захворюваності щеплених (15 осіб) показав, що 8 хворих (53,3%) мають тільки одне щеплення. Тобто, 82,5% хворих не мали імунного захисту від кору.

Лабораторно діагноз кору підтверджено у 7,5 % хворих. Госпіталізовано 31 хворого. Летальні випадки не реєструвались.

Зареєстровано 4 спалахи, з них 1 у побуті, 1 – у навчальному закладі, 1 – у закладі охорони здоров’я та 1 – за місцем роботи. Протиепідемічні заходи тривають.