В Олексіївській колонії стався бунт ув’язнених

Фото: khpg.org

В державній установі “Олексіївська виправна колонія (№ 25)” стався бунт ув’язнених.

Про це ХарківTimes дізнався з повідомлення Управління Державної кримінально-виконавчої служби України.

“За наявною оперативною інформацією група засуджених негативної спрямованості, які відбувають покарання у державній установі “Олексіївська виправна колонія (№ 25)”, найближчим часом планували здійснити заходи, спрямовані на вчинення групових протиправних дій з боку засуджених, дестабілізацію оперативної обстановки у вказаній установі, в тому числі за допомогою криміналітету з волі, а також окремих зв’язаних з криміналітетом так званих громадських та правозахисних організацій”, – йдеться у повідомленні.

8 січня з метою виявлення та вилучення заборонених для використання засудженими предметів, виробів і речей, а також виявлення ознак вчинення інших протиправних дій та злочинів, в установі було організовано та проведено загальний обшук із залученням додаткових сил і засобів з інших установ міжрегіонального управління, у т.ч. груп швидкого реагування та територіального воєнізованого формування. В ході проведення обшуку було виявлено та вилучено ряд заборонених предметів, у тому числі три мобільних телефони.

“У зв’язку із груповими протиправними діями, чинення фізичного опору персоналу та невиконання законних його вимог, перешкоджанню проведенню обшуку, проявами буйства, до окремих засуджених було застосовано фізичну силу та спеціальні засоби – кайданки. Після застосування фізичної сили та спеціальних засобів засуджені були оглянуті медичними працівниками. Стан їх здоров’я задовільний”,- йдеться у повідомленні.

У колонії запроваджено режим особливих умов, під час якого посилюється охорона, нагляд за засудженими, здійснюються інші додаткові режимні заходи. “На теперішній час стан оперативної обстановки в державній установі “Олексіївська виправна колонія (№25)” задовільний та керований адміністрацією”, – повідомляє управління.

Олексіївська виправна колонія (№ 25) – це колонія середнього рівня безпеки (для утримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі). Планове наповнення установи – 1230 осіб (враховуючи дільницю соціальної реабілітації, розраховану на 75 осіб).