Суд випустив з-під варти обвинувачуваних у теракті біля Палацу Спорту

Фото: ХарківTimes

Колегія суддів Фрунзенського районного суду м.Харкова сьогодні, 28 грудня, засудила обвинувачених у теракті біля Палацу Спорту 22 лютого 2015 року Віктора Тетюцького, Володимира Дворнікова та Сергія Башликова до довічного ув’язнення із конфіскацією майна.

Однак у зв’язку із “винятковими обставинами” запобіжний захід для засуджених змінений на “особисте зобов’язання”, оскільки терористів готують до обміну полоненими з Російською Федерацією.

Відповідне рішення було оголошено під час судового засідання, повідомляє кореспондент ХарківTimes.

Своїм рішенням суд задовольнив клопотання прокуратури.

Як раніше повідомляв ХарківTimes, вирок щодо теракту біля Палацу спорту зачитували за відсутності обвинувачених та представників ЗМІ, які не потрапили до залу судових засідань.

Прокурор Володимир Лимар заявив в суді 26 грудня, що обвинувачені в теракті біля Палацу спорту Володимир Дворніков, Віктор Тетюцькій та Сергій Башликов – в списках на обмін, їх обміну принципово вимагає Росія.

Адвокат постраждалих від теракту Олег Головков заявив, що передача обвинувачених у цій справі іншій державі “матиме очевидні ознаки злочину проти правосуддя”. З його точки зору, обвинувачені не підпадають під жодну придатну для обміну категорію.

21 жовтня Харківський апеляційний суд не задовольнив скаргу адвоката обвинувачених у теракті біля Палацу спорту та залишив їх під вартою.

22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух міни, закладеної поблизу маршруту руху. Внаслідок вибуху на місці загинуло двоє людей – активіст Євромайдану 52-річний Ігор Толмачов та 37-річний підполковник міліції Вадим Рибальченко. Було поранено 11 людей. Двоє поранених – 15-річний школяр Данило Дідик та 18-річний студент Микола Мельничук – пізніше померли у лікарні.

26 лютого 2015 року співробітники Служби безпеки України затримали трьох мешканців області за підозрою у скоєнні теракту 22 лютого. Всім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України. 22 квітня 2015 року обвинувальний акт було направлено до Фрунзенського райсуду Харкова.

22 лютого 2017 року прокурор Харківської області Юрій Данильченко заявив, що обвинувачені та їхні захисники використовують всі можливості, щоб затягнути судовий процес. Він також зазначив, що “судовий процес завершено на 90%”.