Фіктивна «благодійна» вечірка, приховані камери та 10 кг вибухівки: СБУ зірвала підготовку теракту на Харківщині

На Харківщині правоохоронці затримали двох агентів ФСБ, які готували теракт проти українських військових під виглядом фіктивної «благодійної» вечірки.

Про це Харків Times повідомили в Управлінні СБУ в Харківській області та Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, фігурантів дистанційно завербували через Telegram-канали із пропозиціями «легкого заробітку». Після вербування вони виконували тестові завдання: фотографували та знімали на відео окремі об’єкти, а також підпалили автомобіль Сил оборони. Надалі, за даними слідства, вони діяли за вказівками російського куратора.

Згодом підозрювані орендували будинок за містом для проведення фіктивної «благодійної» вечірки. Запрошення на захід вони розміщували у місцевих Telegram-каналах. За даними слідства, погодилися прийти декілька десятків людей, більшість із яких — представники Сил оборони.

У будинку були встановлені приховані засоби відеоспостереження для фіксації персональних даних військовослужбовців, їхнього кола спілкування та іншої інформації, що становила інтерес для ворога. За матеріалами справи, підозрювані також планували підсипати у напої сильнодіючі речовини, вживання яких призводить до летальних наслідків..

Паралельно вони виготовляли саморобний вибуховий пристрій із вибуховою частиною масою 10 кг. За даними слідства, його планували використати для вчинення теракту. Одного підозрюваного затримали під час перенесення саморобного вибухового пристрою, іншу — в орендованому будинку, де вона синтезувала складові до бомби.

Під час обшуків правоохоронці вилучили складові до саморобного вибухового пристрою та мобільні телефони з доказами роботи на ворога, зокрема з дорученнями російського куратора щодо інших розвідувально-підривних завдань. Правоохоронці запобігли реалізації плану.

25-річному чоловіку та його 15-річній співмешканці повідомили про підозру у готуванні до вчинення терористичного акту, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 КК України). Чоловіку також повідомили про підозру за ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження з вибуховими речовинами). Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. За інкримінованими статтями їм загрожує довічне ув’язнення.