На Харківщині СБУ затримала адвоката, якого підозрюють у вимаганні 7 500 доларів США за вплив на суддю у цивільній справі про визначення місця проживання дитини. За даними слідства, адвокат запевняв клієнта, що без передачі грошей той не має шансів виграти справу, та вимагав кошти за нібито «вирішення питання» через суддю.
Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ в області Владислав Абдула.
За даними слідства, 43-річний адвокат з міста Берестин Харківської області, який є керівником власного адвокатського бюро, представляв інтереси клієнта у цивільній справі про визначення місця проживання його малолітньої дитини. Під час спілкування з клієнтом адвокат вимагав 7 500 доларів США за здійснення незаконного впливу на суддю, яка розглядає справу.
Слідство встановило, що адвокат безапеляційно стверджував, що без передачі коштів клієнт нібито не має шансів виграти справу у суді. У межах кримінального провадження правоохоронці задокументували неодноразові факти вимагання ним неправомірної вигоди.
Співробітники СБУ в Харківській області затримали адвоката неподалік його офісу у місті Берестин під час одержання першої частини обумовленої суми. За даними правоохоронців, він отримав 5 500 доларів США.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення адвокату про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу (зловживання впливом, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди). Також вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Харківській області спільно зі слідчими Національної поліції. Процесуальне керівництво у справі здійснювала Берестинська окружна прокуратура Харківської області.
У разі доведення вини адвокату загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

