На Харківщині скасовано майже 500 фальшивих довідок про інвалідність

Фото: СБУ

За матеріалами розслідування Служби безпеки України у Харківській області вже анульовані 470 фейкових довідок про інвалідність, що були видані сумнозвісною Харківською МСЕК, стосовно керівника якої та його 12 подільників розслідується справа щодо «масштабної схеми для ухилянтів».

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ області Владислав Абдула.

«Як встановило розслідування, за суми від 2 до 5 тис. доларів США фігуранти продавали фіктивні довідки про інвалідність ухилянтам, які планували оформити «бронь» та регулярно отримувати державні соцвиплати», – йдеться у повідомленні.

Наразі СБУ спільно з Пенсійним фондом вже зупинила виплату незаконно призначених пенсій, оформлених через цю оборудку. Припинено щомісячне нанесення державі збитків у розмірі понад 2,4 млн грн.

«На підставі нових зібраних доказів слідчі Служби безпеки додатково повідомили очільнику МСЕК та сімом його спільникам про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

– чч. 2, 3 ст. 255 (створення злочинної організації та керівництво такою організацією, вчинене службовою особою з використанням службового становища);

– чч. 2, 4 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ, вчинене злочинною організацією);

– ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України з наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене з корисливих мотивів злочинною організацією);

– ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією)», – повідомили у Службі безпеки.

Всі підозрювані перебувають під вартою. Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій ще п’ятьом фігурантам справи.

Як повідомляв Харків Times, восени минулого року Служба безпеки України затримала у Харкові злочинну групу з 13 осіб, які «списали» з військового обліку 400 осіб призовного віку з різних областей України на підставі фіктивних довідок про інвалідність.