Колишню поліцейську засудили до 15 років ув’язнення за співпрацю з ворогом під час окупації Ізюма

Ленінський районний суд Харкова засудив до 15 років позбавлення волі колишню вже поліцейську, яка під час окупації Ізюма добровільно перейшла на бік ворога. Також її майно буде конфісковано, а сама вона позбавлена права обіймати посади у правоохоронних органах на строк у 15 років.

Про це Харків Times повідомили у прес-службах Державного бюро розслідувань та прокуратури області.

Жінка почала співпрацювати з окупаційною владою у березні 2022 року. Вона зустрічала російські військові колони в центрі міста та показувала їм розташування адміністративних будівель, зокрема приміщення Ізюмської окружної прокуратури та інших державних органів.

За активну допомогу окупантам жінка отримала посаду «слідчої» у створеній ворогом «народной милиции», пізніше перейменованій на «Отделение полиции №2 (дислокация г. Изюм) Управления внутренних дел Военно-гражданской администрации Харьковской области». Під час роботи на окупаційну владу вона виконувала слідчі дії за російським законодавством, патрулювала вулиці міста та місцевий ринок разом із окупаційними силами. Через брак російської форми вона працювала у цивільному одязі з білою пов’язкою на рукаві.

Працівники Державного бюро розслідувань затримали жінку під час звільнення Ізюма, коли вона намагалася втекти до росії.

На суді обвинувачена не визнала своєї провини, стверджуючи, що співпрацювала з окупантами під примусом і через погрози. Це не знайшло свого підтвердження під час судового розгляду та спростовано показанням свідків, які бачили її у супроводі представників окупаційної влади, проте жоден з них не бачив та не чув, щоб їй погрожували або примушували виконувати будь-які дії.

Суд визнав жінку винною за двома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 111 («Державна зрада в умовах воєнного стану»), ч. 7 ст. 111-1 («Добровільне зайняття посади у незаконному правоохоронному органі на тимчасово окупованій території»).

На вирок жінка очікувала під вартою. Її було звільнено з лав Національної поліції України.

Обвинувачена має право подати апеляцію, наразі триває відведений для цього строк.

Як повідомляв Харків Times, суд призначив покарання у вигляді п’яти років ув’язнення співробітниці окупаційного “відділу освіти”, яка впроваджувала російські стандарти у школах Харківщини.