Начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Володимир Тимошко 8 листопада був звільнений зі своєї посади. Надалі він обійматиме іншу посаду у Нацполіції.
Про це Харків Times дізнався з повідомлення Тимошка у Facebook.
«989 день вторгнення був 989 і крайнім днем мого перебування в посаді начальника ГУНП в Харківській області. Від сьогодні я обіймаю іншу посаду в системі Національної поліції України», – написав Тимошко. Він не уточнив, яку посаду обійматиме надалі.
«24.02.2022 я їхав в своє рідне місто з єдиним наказам Президента України і керівництва МВС, НПУ – «Утримати Харків» і цей наказ, разом зі всіма силами оборони і поліцейськими гарнізону, я виконав. Рахунок на табло.
Мені не соромно за жодну хвилину роботи, за жоден день війни і жодне прийняте рішення. Мав честь очолювати найкращий в світі колектив поліції. І цим пишаюсь. Рівень ПОВАГИ мешканців Слобожанщини до поліції цьому підтвердження. Впевнений, що так буде і надалі», – написав генерал.
Він наголосив, що залишає за собою повністю дієздатний, бойовий підрозділ, який точно виконає свої функції.
«Забираю з собою зароблену (я вважаю) частинку залізобетону, а також частинку поваги до поліції, повагу друзів, побратимів, з якими пліч-о-пліч пройшов цей надскладний час і пам’ять про тих, кого з нами вже нема. Дякую кожному і кожній поліцейському очолюваного мною колективу. Ви – кращі. Дякую всім побратимам і посестрам, які були поруч. Дякую керівництву Держави, МВС, НПУ за те що довірили виконання Наказу захищати Харків саме мені, що підтримували і допомагали. Далі план такий: робота, Перемога у війні. Все буде Україна. Честь маю», – йдеться у дописі.
Керівництво Нацполіції та профильного міністерства наразі ніяк не коментує це кадрове рішення. Як стало відомо Харків Times з низки власних джерел, рішення про звільнення Тимошка з посади було прийнято не пізніше четверга, 7 листопада. Воно не було ініційовано самим генералом, а також його керівниками, і жодним чином не пов’язано з будь-якими претензіями до виконання ним службових обов’язків на своїй посаді. Звільнення Тимошка було затримано на кілька днів, можливо, зокрема тому, що в главку не було черги бажаючих очолити поліцію у дуже складному регіоні, на території якого йдуть важкі та кровопролитні бої. Поліцейські Харкова не просто «захищають правопорядок» – вони поклали на себе дуже багато функцій, які не притаманні поліції в іншій ситуації та в більш спокійних регіонах країни. Поліцейські з ризиком для життя під ворожими обстрілами, час від часу втрачаючи побратимів, евакуюють мирних жителів з прифронтових територій, доставляють тим, хто там ще залишається, хліб та гуманітарну допомогу. Вони працюють пліч о пліч з рятувальниками, медиками, комунальниками та волонтерами на місцях руйнувань, які щодня завдають населеним пунктам області російські обстріли. Разом з іншими правоохоронцями харківська поліція виявляє та знешкоджує ворожих шпигунів та диверсантів… Тимошко не тільки зумів налагодити цю непросту роботу тоді, коли ворог обстрілював Харків із-за окружної – він домігся суттєвого очищення лав правоохоронців від тих, хто не був готовий чесно і самовіддано «служити і захищати».
На момент виходу цього матеріалу немає жодної інформації про відставку одного з ключових посадовців регіону на сайтах обласних та місцевих органів влади. Немає навіть формальних слів подяки. Мабуть, це підтверджує інформацію, що Тимошко втратив свою посаду у результаті суто політичних міркувань. І будь-які висловлення можуть бути розцінені як нелояльність до цього рішення з відповідними некорисними наслідками.
На даний момент, за інформацією наших джерел, керівництво Нацполіції розглядає кілька кандидатур на посаду очільника управління. Офіційного призначення ще немає.
Від редакції. Володимир Тимошко був з тих небагатьох очільників ГУ Нацполіції області, який не тільки декларував, але й дійсно розумів значення роботи журналістів, важливість швидкого і точного інформування країни і світу про життя прифронтового регіону та злочини, які скоює ворог проти мирного населення. Журналісти, які працювали у полі, звикли бачити його вдень і вночі на місцях «прильотів», він постійно допомагав нам у роботі і словом, і ділом. Від себе і від тих наших колег, які згодні з нашою оцінкою, щиро дякуємо пану генералу і бажаємо йому успіхів на новій посаді. Честь, Володимире Володимировичу!
Довідка. Володимир Тимошко народився 27 січня 1974 року в Чернігові. Закінчив Чернігівський юридичний технікум та Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого (нині — університет).
У 1999 році обійняв посаду слідчого Київського районного відділу Харківського міського управління МВС України в Харківській області, після — працював начальником відділу слідчого управління. У листопаді 2016 року був призначений на посаду начальника слідчого управління – заступника начальника Головного управління Національної поліції у Харківській області.
У листопаді 2017 року перейшов на аналогічну посаду до Головного управління Нацполіції в Полтавській області. У 2018 році Тимошка призначили помічником голови Національної поліції України.
У липні 2018 року за конкурсом очолив Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Полтаві (повноваження розповсюджуються на Дніпропетровську, Полтавську, Сумську та Харківську області). 30 листопада 2018 року його призначили на посаду директора теруправління ДБР із випробувальним терміном у шість місяців. Однак по закінченні випробувального терміна тогочасний очільник ДБР Роман Труба, звільнив його з посади. Тимошко після цього заявив, що його звільнення не має законних підстав, суперечить законодавству та не має жодного обґрунтування. У серпні 2019 року Харківський окружний адміністративний суд поновив Тимошка на посаді. У листопаді 2019 року Апеляційний суд залишив рішення суду першої інстанції в силі. У січні 2020 року Ірина Венедіктова, яка на той момент очолювала ДБР, повідомила про поновлення Тимошка. У серпні 2020 року Тимошко звільнився із посади директора теруправління ДБР, у подальшому очолював Управління Головного слідчого управління ДБР з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених правоохоронцями та суддями.
24 лютого 2022 року, у день повномасштабного вторгнення росії в Україну, очолив Головне управління Національної поліції у Харківській області. 4 липня 2004 року президент Володимир Зеленський присвоїв Тимошку звання генерала поліції третього рангу.
28 березня 2022 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.