Харків накрила імла

Фото: Сергій Бобок / Харків Times

Імла, яка вкрила Харків сьогодні, зумовлена кількома причинами: скупченням у повітрі часточок пилу та диму від пожеж, що останнім часом палають по всій області.

Про це Харків Times повідомили у Харківській мерії із посиланням на Департамент надзвичайних ситуацій.

«Внаслідок скупчення в повітрі великої кількості часток пилу та диму видимість на дорогах зменшилась», – йдеться у повідомленні.

Зросла кількість пожеж обумовлена як постійними російськими обстрілами нашого прифронтового регіону, так і погодними умовами зі спекотною температурою та сильним вітром, а також злочинним недбальством частини мешканців, які вперто, не дивлячись на ці умови, продовжують палити суху траву, чагарники та сухостій.

Щодо пилу, як повідомляє Український центр з гідрометеорології, це пил з Каспію, який приносить нам південно-східний вітер у верхніх шарах атмосфери.

«Цей дрібний пил осідає в Україні у Полтавській, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях. Невелика кількість також потрапляє на територію Черкаської та Кіровоградської областей. Погіршує ситуацію місцева сухість земної поверхні, додаючи до запилення місцеві пилинки та часточки ґрунту, що здіймає вітер», – зазначили у Гідрометцентрі.

Ситуація ймовірно протримається до п’ятниці, 4 жовтня, коли напрям вітру в Україні зміниться на південний та західний.

«Пил потраплятиме до нас хвилями, тобто покращення чергуватимуться з погіршеннями видимості та якості повітря», – кажуть синоптики.

Міністерство охорони здоров’я радить мешканцям України

  • не виходити на вулицю без нагальної потреби;
  • вимкнути вентиляційні системи, які забирають повітря з вулиці;
  • проводити вдома й на робочих місцях вологе прибирання та поставити у приміщенні ємність з водою для додаткового зволоження повітря;
  • зачиняти вікна та двері, навіть ущільнити щілини та отвори підручними засобами, як то скотч чи зволожена тканина;
  • пити більше води – для дорослих норма 2-3 літри на день. Для відновлення втрачених солей та мікроелементів варто пити мінеральну лужну воду;
  • рекомендовано на вулиці користуватись масками для обличчя ба навіть респіраторами, або принаймні прикривати рот і ніс зволоженою тканиною.

Як повідомляв Харків Times, напочатку квітня майже всю Україну накрив пил, що його прихопила з собою хвиля тепла із західного Середземномор’я, яка принесла до нас аномально високі температури повітря.