ДБР завершило розслідування щодо мережі з продажу метадону у Харкові та ще кількох містах України

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо учасників злочинної організації, які у Харкові та е кількох містах країни створили мержу зі збуту наркозалежним метадону.

Про це Харків Times повідомили у прес-службах ДБР та офіса Генерального прокурора.

Встановлено, що мережа діяла з 2020 року. П’ять учасників злочинної організації та дев’ять лікарів під виглядом медичної діяльності з лікування наркоманії створили у Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі та Одесі мережу з 24 приватних наркологічних закладів. У них лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних. Потім наркотик отримували члени злочинної організації та продавали наркозалежним у власній аптеці. Підозрювані щомісяця отримували близько 1,5 млн грн прибутку.

Слідство задокументувало отримання коштів учасниками організації від незаконного обігу наркотичних засобів у понад 5 млн грн. Також встановлено, що за період діяльності злочинної організації реалізовано понад 10 кг метадону, на які лікарі видали понад 15 тисяч незаконних рецептів.

Під час обшуків у фігурантів було виявлено значні суми коштів, одержаних від незаконної діяльності, та автомобілі, придбані за кошти від нелегального бізнесу. Загальна вартість майна становить понад пів мільйона доларів.

Організатору та керівнику злочинної організації повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та керівництві нею (ч. 1 ст. 255 КК України), в організації незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів (ч. 2 ст. 319 КК України), організації порушення правил відпуску наркотичних засобів (ч. 2 ст. 320 КК України), організації легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України), організації використання коштів у великому розмірі, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів злочинною організацією (ч. 2 ст. 306 КК України). За цими ж статтями кримінального закону притягнуто до відповідальності іще одного зі співорганізаторів.

Трьом керівникам структурних частин злочинної організації (засновникам та директорам товариств — адміністраторам наркокабінетів) повідомлено про підозру в участі у злочинній організації (ч. 2 ст. 255 КК України), сприянні незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 319 КК України), легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України).

Дев’яти лікарям наркологічних кабінетів повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28 ч.ч. 1, 2 ст. 319 КК України.

У ході слідства були проведені понад 170 різного типу експертиз, у тому числі судово-медичних, психіатричних, почеркознавчих та технічних. Також проводились контрольні закупки, огляди декількох тисяч медичних карток та медичних рецептів тощо.

Наразі підозрюваним та їх захисникам повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів досудового розслідування.

Як повідомляв Харків Times, у грудні 2023 року правоохоронці викрили в Харківській області злочинне угрупування. Четверо мешканців сусідньої Дніпропетровської області підозрюються в тому, що розповсюджували наркотики на території двох областей.