На сьогодні у Харкові вже працюють 34 блочно-модульні котельні різної потужності, 17 з них з’явились вже влітку.
Про це Харків Times дізнався з повідомлення КП «Харківські теплові мережі».
В одному з районів міста автономне джерело теплопостачання замінило дві підвальні котельні , побудовані в середині минулого сторіччя. «Сучасна, економічна , абсолютно самостійна, блочно-модульна котельня гріла батареї в оселях навіть під час повних блекаутів», – йдеться у повідомленні.
Поява кожної модульної котельні, крім спільної мети – децентралізації теплопостачання – мала індивідуальні показники. Одні з котелень прийшли на зміну старим підвальним, інші – донесли послугу з опалення до найвіддаленіших будинків. Після початку повномасштабного вторгнення блочкам довелося швидко ставати в стрій замість розбитих обстрілами джерел теплопостачання. Так у Харкові з’явилися котельні більшої потужності – від 3 до 8 МВт. Перша з цієї партії – котельня одного з медзакладів міста – будувалася буквально у проміжок часу від 4 до 6 блекаутів.
Вже влітку таких потужних блочно-модульних котелень у Харкові з’явилося ще 17. В одному з найбільш постраждалих районів міста чотири блочки замінили стару пошкоджену котельню.
Харківським теплоенергетикам потрібно 2-3 місяці, щоб побудувати «від фундаменту» та запустити нову блочно-модульну котельню у будь-якому мікрорайоні міста. «До неї одразу додають автономне джерело електроживлення , і харків’яни отримують власний острівець життя, який зігріє за будь-яких обставин», – йдеться у повідомленні.
Чи буде місто з теплом майбутньої зими – це одна з проблем, які найбільше турбують харківців. Однак окрім достатньо загальних заяв, інформації на цю тему дуже мало. Основна причина – міркування безпеки: Харків знаходиться під загрозою обстрілів. Тож, ми фактично ретранслюємо те, що в односторонньому порядку повідомляє влада. Можливо, відповідь на це питання кожний з нас отримає тільки з початком зими.
Як повідомляв Харків Times, внаслідок масованої атаки ворога 22 березня харківська ТЕЦ-5 отримала найбільших руйнувань з початку воєнних дій. Із руйнуванням ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії для міста.