Правоохоронці викрили розкрадання державних коштів на оборонному підприємстві в Харкові під час війни

Фото: СБУ

У Харкові правоохоронці викрили розкрадання державних коштів на оборонному підприємстві, що займається ремонтом військової техніки. Про підозру повідомлені троє фігурантів злочинної схеми: колишній генеральний директор підприємства, начальник управління з матеріально-технічного постачання та представник фірми, яка здійснювала постачання запасних частин.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ Харківської області Владислав Абдула.

«За даними слідства, влітку 2022 року на той час очільник заводу організував протиправну схему заволодіння грошовими коштами, які були передані підприємству для виконання державного оборонного замовлення. За контрактом з Міністерством оборони України харківське підприємство мало здійснювати ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів військового призначення. Зловмисники домовились, що замість нових запасних частин для окремих вузлів та агрегатів військової техніки вони будуть закуповувати відремонтовані», – йдеться у повідомленні.

Такі деталі «були неналежної якості, не відповідали нормам та чинним стандартам і до того ж порушували умови укладеного договору», що й підтвердила судова товарознавча експертиза.

Наразі фігурантам справи повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодінням майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану). Ексдиректор чекатиме суду за ґратами, інші – під цілодобовим домашнім арештом. Всім їм загрожує позбавлення волі на строк до восьми років.

Як повідомляв Харків Times, правоохоронці викрили розкрадання фондів заробітної плати на суму близько 14,3 млн грн, до яких причетний колишній ректор Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» Микола Нечипорук.