Дві білухи переїхали з харківського дельфінарія до Іспанії

Фото: www.oceanografic.org

Дві білухи – 15-річний самець на ім’я Пломбір і 14-річна самка на ім’я Міранда, – які мешкали в харківському дельфінарії NEMO, увечері 18 червня прибули до акваріума Oceanografic de Valencia (Валенсія, Іспанія) після виснажливої подорожі через кілька країн.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Oceanografic de Valencia.

Білух було вирішено евакуювати через зростаючу загрозу обстрілів Харкова з боку російських військ. Спочатку білух перевезли з Харкова до Одеси, ця подорож розпочалася 17 червня. В Одесі українські фахівці зустрілися з міжнародною командою з Oceanogrаfic, Georgia Aquarium та SeaWorld, які швидко провели медичний огляд і продовжили шлях до Молдови. У Кишиневі на рятувальників чекав шестимісний зафрахтований літак, який доставив їх до Валенсії.

Oceanogrаfic Valencia – найбільший акваріум в Європі і єдиний на континенті, в якому утримуються білуги. Крім того, це найближчий до України центр збереження морської флори та фауни, акредитований міжнародними організаціями у сфері захисту тварин.

“Війна спричинила дефіцит їжі, енергії та медикаментів, зменшивши доступ до інших базових потреб для догляду за тваринами, а також до технічних засобів, необхідних для логістики такого чутливого порятунку, – сказав директор зоологічних операцій Oceanografic доктор Даніель Гарсія-Паррага (Daniel Garcia-Párraga). – “Стан здоров’я білуг неоптимальний для такої подорожі, але якби вони залишилися в Харкові, їхні шанси на виживання були б дуже незначними”.

З початку війни у 2022 році дельфінарій евакуював тварин, зокрема тюленів, морських левів і дельфінів, настільки швидко, наскільки це було можливо, але переміщення білух – надзвичайно складна логістична операція через їхні розміри та специфічні потреби. Вона потребувала місяців підготовки та участі міжнародних експертів.

“Це ще один приклад того, як акредитовані акваріуми та зоопарки реагують, коли тваринам загрожує небезпека, привносячи спеціалізовані знання та перевірені навички, отримані під час щоденного догляду за дикими тваринами”, – сказав Ден Еш (Dan Ashe), президент і генеральний директор Асоціації зоопарків та акваріумів (AZA).  “Це не просто те, що ми робимо. Це те, ким ми є. Я вітаю членів AZA – Oceanografic, Georgia Aquarium та SeaWorld – за те, що вони зібрали найелітнішу в світі команду експертів з морських ссавців для роботи з українським акваріумом над, ймовірно, найскладнішою операцією з порятунку морських ссавців, яку будь-коли проводили”.

Фото: www.oceanografic.org

В Oceanografic білугам надається допомога спеціалізованої команди медичних, дієтологічних та поведінкових експертів, щоб допомогти їм відновитися після травм, яких вони зазнали. Двоє українських доглядачів залишаються з ними протягом перших кількох тижнів, щоб допомогти з адаптацією. Поки білуги проходять процес одужання та акліматизації, за ними доглядають в окремих приміщеннях, недоступних для відвідувачів. Згодом, коли харківські білухи адаптуються та акліматизуються, вони зможуть приєднатися до Юльки та Кайлу – білух, що мешкають в акваріумі Валенсії.