СБУ ідентифікувала ще одного російського ката

Фото: СБУ

Служба безпеки України ідентифікувала чергового російського покидька, який під час окупації Куп’янського району Харківської області катував українських поліціянтів.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ Харківщини Владислав Абдула.

«Оперативники Служби безпеки виявили ще одного рашиста, який незаконно затримував місцевих мешканців під час окупації Куп’янського району на Харківщині. Ним виявився 33-річний Олександр Кулешов, російський військовослужбовець зі Ставропольського краю рф», – йдеться у повідомленні.

Він входив до російських угрупувань, що окупували Куп’янський район області у 2022 році та займався «придушенням будь-яких проявів незгоди місцевого населення з політикою окупаційної влади». Також він намагався змусити співробітників української поліції та займати посади у новостворених відділах «мвд рф», викрадаючи поліцейських та піддаючи їх тортурам.

Заступника начальника одного з відділів поліції Куп’янщини покидьки викрали з його будинку та вивезли до катівні, яку окупанти облаштували на території місцевого фермерського господарства.

«Там Кулешов вимагав від чоловіка, щоб той погодився працювати в окупаційному «мвд рф». Отримавши категоричну відмову, рашисти піддали поліцейського жорстоким тортурам: підвісили за зв’язані руки до крану з металевим гаком, били палками, руками та взутими у чоботи ногами по різних частинах тіла, погрожували розстрілом. Втім, його згоди вони так і не домоглися», – розповів Абдула.

За кілька днів таку ж «каральну акцію» росіяни провели щодо іншого співробітника поліції з тим самим результатом – поліціянт не погодився на співпрацю з ворогами.

Наразі зібрано вичерпну доказову базу, на основі якої слідчі Служби безпеки повідомили Кулешову про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб). Повідомили заочно, бо мерзотник переховується від правосуддя, тож «тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти нашої держави».

Фото: СБУ

Як повідомляв Харків Times, на початку травня Київський районний суд Харкова за матеріалами Служби безпеки України засудив до довічного ув’язнення 49-річного російського підполковника Євгенія Зеленова, командира батальйонно-тактичної групи (БТГр), який 24 лютого 2022 року, в перший день вторгнення, наказував стріляти по авто з цивільними на кільцевій дорозі Харкова. Оскільки засуджений поки що переховується від українського правосуддя, строк відбуття ним покарання почне обчислюватись з моменту його фактичного затримання.