Мешканець Безлюдівки «зливав» рашистам позиції ППО, що прикриває Харків

Військова контррозвідка Служби безпеки затримала 30-річного безробітного мешканця селища Безлюдівка Харківського району, який «зливав» рашистам позиції ППО, що прикриває Харків.

Про це Харків Times повідомили речник Управління СБУ Харківської області Владислав Абдула та прес-служба обласної прокуратури.

За наявними даними, головними цілями ворога були пункти базування радіолокаційних станцій та зенітно-ракетних комплексів ППО. Для вогневого ураження українських об’єктів агент намагався встановити і передати їхні координати російській спецслужбі. Щоб виконати це завдання, він об’їжджав передмістя обласного центру, де приховано фіксував місця можливої дислокації підрозділів ЗСУ.

«Служба безпеки запобігла втіленню ворожих планів і затримала зловмисника у його власному помешканні. Одночасно з цим було проведено додаткові заходи для убезпечення позицій ЗСУ», – йдеться у повідомленні спецслужби.

У затриманого вилучено знаряддя злочинної діяльності.

Інформатор був завербований ворожою спецслужбою наприкінці 2023 року. Він почав спілкуватись з представником фсб рф через месенджер «Телеграм». Чоловік отримав завдання окрім передачі даних про обʼєкти ППО, мобілізуватись до лав ЗСУ. Військові контррозвідники запобігли проникненню ворожого агента до підрозділу Збройних Сил України на стадії оформлення.

Гроші за «роботу» на ворога мешканець Безлюдівки не отримував. Крім того, він не приховував від ворога свої анкетні дані. Для цього фігурант навіть надіслав співробітнику фсб рф повістку, яку йому вручили представники ТЦК.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Як повідомляв Харків Times, Служба безпеки України затримала 18-річного студента, який збирав інформацію про підрозділи ЗСУ, що залучені до оборони міста. Окупанти потребували цю інформацію для планування нового наступу на Харківщину.