У Харківській області заміновано 600 тис. га сільськогосподарських земель

Фото: Харків Times

В Харківській області заміновано майже 600 тис. га земель сільськогосподарського призначення.

Про це розповів журналістам заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов, повідомив кореспондент Харків Times.

В області зафіксовано більше 30 випадків підриву сільськогосподарської техніки на мінах під час роботи на полях. «У нас є загиблі, є поранені, 27 осіб», – зазначив Іванов.

Розміновання сільськогосподарських земель почалось тільки неурядовими операторами наприкінці 2023 року – вже перед снігом, морозом і зимою. Всі державні оператори задіяні на розмінуванні критичної інфраструктури – ліній ЛЕП, газопроводів, мереж «Укрзалізниці», місць загального перебування людей. Ці об’єкти є пріоритетними згідно завдання президента. Сільськогосподарська земля – це друга-третя черга розмінування, тому зараз цим займаються лише неурядові структури. Їхні фахівці розмінували всього до 100 га земель і обстежили ще кілька тисяч гектарів.

«Процес іде, звісно, не так, м’яко кажучи, швидко, як нам би хотілося. Це дуже невеликий ресурс, яким вони володіють – і людський, і технічний. І дуже повільний і бюрократичний шлях до взагалі старту подібних робіт», – сказав Іванов.

На його думку, для прискорення цієї роботи треба коректувати законодавство. «Неурядовий оператор, коли він проводить обстеження або розмінування, не видає сертифікат, він повинен цю свою роботу погоджувати з Міноборони, з ДСНС. Він не може самостійно знищувати боєприпаси, він може тільки обстежувати, виявляти їх і передавати далі це в руки наших урядових операторів. Це ще уповільнює і ускладнює цей процес», – зазначив він.

За словами Іванова, йде робота щодо збільшення кількості операторів і залучення іноземних коштів для пришвидшення розмінування. «Зокрема, наприкінці минулого року вдалося досягти домовленості з партнером із Швейцарії. Їм анонсовано рішення про виділення додаткових 100 мільйонів євро на розмінування в цілому по Україні, і частина з цих коштів піде на Харків», – сказав посадовець.

Як повідомляв Харків Times, у Харківській області від агресії рф постраждало понад 630 сільськогосподарських підприємств.