70% фінансування на дороги Харківської області цього року піде на борги

Фото: Служба відновлення в Харківській області

Дві третини коштів, які виділені у 2024 році на дороги в Харківській області, будуть витрачені на погашення боргів обласної Служби відновлення та розвитку інфраструктури.

Про це Харків Times довідався з виступу на сесії Харківської облради начальника Служби Андрія Алексєєва, який цитують місцеві ЗМІ.

«З тих коштів, які доведено у нас на 2024 рік, 70% ми витратимо на погашення боргу. Я підкреслюю, що дві третини тих коштів, які виділені нам на 2024 рік, будуть використані на погашення боргів, які були напрацьовані за минулий рік і за осінньо-зимовий період цього року, який, підкреслюю, що підрядні організації працювали в борг. Проводили чистку та посипку автомобільних доріг державного значення», – заявив Алексєєв, відповідаючи на запитання депутаті облради.

Також він зазначив, що у боргах не лише Служба, а й підрядники.

«Підрядна організація Харківський облавтодор уже на певну кількість наших завдань щодо виконання робіт, навіть демонтаж знаків зимового утримання не реагує, тому що нестача коштів катастрофічна, невиплата заробітної плати», – сказав Алексєєв.

За його словами, через нестачу коштів затримується й ремонт траси загальнонаціонального значення М-03 (Київ-Харків-Довжанський).

«Ми очікували фінансування на початку березня, а проплати пішли лише ось нещодавно, й були проблеми в підрядних організацій з оборотними коштами. Тобто банально нічим було заплатити заробітну плату людям, які працювали, закупити ГСМ та матеріали. Ми навіть перекидали бригади та матеріали з інших областей, тому що в нас закінчилися ресурси для роботи. Були такі випадки, але все ж таки цю задачу ми виконуємо», – зазначив начальник Служби відновлення.

Наразі навіть ямковий ремонт цієї вкрай важливої магістралі, що зв’язує Харківщину зі столицею та по якій до області поставляють гуманітарні вантажі, робиться у борг. Про капітальний, на який потрібно близько двох мільярдів гривень, мова не йде. До повномасштабного вторгнення рф було реконструйовано близько 25 км цієї траси – від кордону з Полтавською областю до міста Валки. Навіть ямковий ремонт траси від Валок до Харкова коштуватиме 122 мільйони гривень.

Як повідомляв Харків Times, майже рік тому, в травні минулого року Служба відновлення та розвитку інфраструктури заявляла про початок робіт по відновленню восьми зруйнованих внаслідок бойових дій мостів у Харківській області.