«Харківобленерго» застерігає харківців щодо російських фейків

Фото: sylapravdy.com

«Харківобленерго» застерігає мешканців Харкова щодо російських фейків з приводу енергопостачання міст, які значно поширилися останніми днями.

Про це Харків Times повідомили в АТ «Харківобленерго».

«Обережно! Ворог розганяє фейки про ситуацію з енергопостачанням Харкова», – йдеться у повідомленні.

За відомостями обленерго, останнім часом у соціальних мережах, в тому числі й на сторінці «Харківобленерго» у фейсбуці, помічена «активізація акаунтів, які мають ознаки штучно створених: так званих «ботів».

«Користуючись психологічним станом харків’ян у зв’язку з щоденними обстрілами та складною ситуацією, яка склалася після російських ракетних атак на енергетичні об’єкти, анонімні дописувачі поширюють неправдиву або викривлену інформацію щодо ситуації в місті та в українській енергосистемі зокрема», – зазначили в «Харківобленерго».

Компанія радить харківцям ігнорувати такі дописи та знайти «сайти, яким можна довіряти».

«Контролюйте власні емоції. Це єдине достеменно дієве рішення, яке допоможе не потрапити на гачок бота. Просимо вас не довіряти фейкам та не поширювати їх!» – просить обленерго мешканців міста.

Як повідомляв Харків Times, минулого тижня в українському інформпросторі розповсюджувався російський фейк – повідомлення ніби то від імені ДСНС України щодо  проведення евакуації з Харкова та його околиць через ймовірне оточення міста росіянами.

Наприкінці березня НЕК «Укренерго» попередило про створення шахраями фейкового акаунту з використанням логотипу компанії та публікацію в цьому акаунті хибних «новин».