На полі в Барвінківській громаді підірвався вже другий трактор

Другий підірваний трактор на тлі першого. Фото: Нацполіція

Поліція розслідує вже другий за останні два дні випадок підриву трактора на полі неподалік села Федорівка Барвінківської громади Ізюмського району Харківської області.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції Харківщини.

«Попередньо встановлено, що тракторист на полі наїхав на невідомий предмет. Внаслідок вибуху ніхто не постраждав. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група та спеціалісти-вибухотехніки», – йдеться у повідомленні.

Як розповів Суспільному начальник Барвінківської СВА Олександр Бало після підриву на цьому ж полі 19 березня першого трактора, саме це поле не обстежували сапери.

«Щось намагаються: гуманітарне розмінування, ДСНС, але обстежити всі поля станом на сьогодні фізично неможливо. Фермери всі попереджені, але розумієте, це їхній спосіб життя, вони на цьому заробляють», – сказав тоді Бало.

Аж ось минув день – і майже на тому ж місці підірвався другий трактор.

За словами Зоряни Обори, керівниці агропідприємства, якому належить принаймні перший підірваний  John Deere, а можливо, й другий, на полі не були встановлені знаки, що попереджають про мінну небезпеку. Схоже, не встановлені вони й зараз. Замість знаків на полі вочевидь стоїть перший згорілий трактор.

«У нас тільки земельних ділянок заміновано 17,5 тисяч гектар. Фермери працюють на свій страх і ризик. Розмінувати громаду наразі фізично неможливо по часу, по силі, по людських ресурсах», – сказав Суспільному Олександр Бало вже після другого підриву.

За його словами, тракторист таки отримав поранення, але «незначні».

Як повідомляв Харків Times, 19 березня у полі неподалік села Федорівка Барвінківської громади Ізюмського району Харківської області на «вибуховому предметі» підірвався трактор John Deere.