Експерти вивчають можливість північно-корейського походження ще двох ракет, якими обстрілювали Харків – Фільчаков

Олександр Фільчаков з уламком імовірно північно-корейської ракети. Фото: Харків Times

Експерти вивчають можливість застосування військовими рф двох ракет КN-23 (Hwasong-11GA) виробництва Північної Кореї для обстрілу Харкова 7 лютого.

Про це розповів журналістам керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков, повідомив кореспондент Харків Times.

«Тут є маркування «11 лютого», це найменування військового заводу (у Північній Кореї – ХТ). Ми зараз очікуємо результати судово-воєнної експертизи, вже після якої ми можемо сказати, що є ще такі випадки», сказав він.

Фільчаков повідомив, що з початку повномасштабного втогнення рф зафіксовано близько 50 випадків, коли росія застосувала по території України північно-корейські ракети. Ці ракети були застосовані в шести регіонах держави, в тому числі в Харківській області – саме такою ракетою ворог вдарив 2 січня поблизу будинку №1 на проспекті Незалежності у Харкові.

“Це ракета дуже низької якості, вона відрізняється від ракет типу “Іскандер”. Вона має недосконалу систему управління. Дальність польоту цієї ракети набагато більша, ніж в Іскандера – вона складає близько 700 км, в Іскандера – до 250 км. Зафіксовано дуже багато випадків, коли ця ракета вибухала у повітрі”, – додав Фільчаков.

Як повідомляв Харків Times, 7 лютого близько 06:00 ранку Харків був обстріляний російськими ракетами. Ворог завдав удару по Слобідському району Харкова, постраждали троє людей.