Вміст нафтопродуктів у харківських річках зменшується – Синєгубов

Ілюстративне фото

У річках Харків, Лопань та Уди зменшується концентрація нафтопродуктів, які потрапили туди після влучання російських безпілотників у нафтобазу в Немишлянському районі Харкова 9 лютого.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення у Telegram начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.

«Також не зафіксовано потрапляння нафтопродуктів до джерел,які наближені до річок Харків, Немишля, Лопань, Уди та Сіверський Донець. Такі попередні висновки у результаті дослідження проб води доповіли профільні служби у ході апаратної наради», – зазначив Синєгубов.

За його словами, вживаються усі необхідні заходи для ліквідації екологічної катастрофи у Немишлянському районі. Одним з можливих рішень «може бути оновлення забрудненого ґрунту» на місці російського удару й навкруги.

«Обласна військова адміністрація спільно з міською радою та профільними науковими установами розробляє і впроваджує план заходів щодо повної ліквідації наслідків ворожого удару по нафтосховищу у Немишлянському районі Харкова. В тому числі розглядається заміна ґрунту. Наразі прораховуємо таку можливість, після чого будемо звертатися до Уряду з проханням надати допомогу з резервного фонду державного бюджету», – сказав начальник ХОВА.

Як повідомляв Харків Times, внаслідок російських ударів 9 лютого по нафтобазі на Харківщині витекло близько 3 тис тон нафти, яка потрапила у річки Уди, Лопань, Немишля та Харків. Приблизна площа забрудненої водної поверхні складає 780 тис. кв. м, орієнтовні збитки довкіллю –  понад 30 млн гривень.

У ніч на 10 лютого російські безпілотники влучили по нафтобазі у Немишлянському районі Харкова.