Росіяни використовують у Харківській області новий тип авіабомб

Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування

Російські загарбники застосували у Куп’янську Харківської області авіабомбу з ШОАБ-0,5 — кульковими уламковими авіаційними бомбами масою близько пів кілограма та діаметром близько семи сантіметрів. Такі боєприпаси росіяни вже використовували в сусідній Сумській області. Така бомба здатна вразити набагато більшу кількість людей, ніж «звичайна» КАБ, а до того ж одразу розриваються близько 70% того смертоносного «начиння», а 30% становлять подальшу загрозу й здатні вразити людей будь-якої миті.

Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування

Про це Харків Times довідався з коментаря, який надав Суспільному речник Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування Роман Кривцун.

«Сапери зустрілися з ними у Куп’янську на початку березня. Одна касетна авіабомба РБК-500 несе близько 565 штук кулькових бомб. Коли вони розлітаються, падають на землю, то близько 30% не детонує. На землі при найменшому коливанні вона може вибухнути — вони зведенні. Якщо їх переміщувати, нахиляти, то вона може розірватися. Вони можуть бути на поверхні, трохи занурюватися в ґрунт. Сапери їх підривають на місці. Ця бомба — для ураження живої сили. Вона не проб’є броню танка, БТРа. Вирви від них діаметром близько 70 см, глибиною — близько 10 см. Вона впала на землю — розірвалася на безліч уламків, вражає піхоту», – зазначив Кривцун.

За його словами, наразі відомо про одну таку бомбу, що впала поблизу приватного домоволодіння й кулькові бомби «залетіли в городи». Сапери їх знешкодили, але, за словами речника Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування, це може бути не поодинокий випадок застосування цього боєприпасу.

Як повідомляв Харків Times, сьогодні, 7 березня, о 10:00 росіяни вдарили трьома керованими авіабомбами по прикордонному місту Вовчанськ Харківської області. Від прямого влучання бомби в будинок загинула 40-річна місцева мешканка.