Закликала «частіше обстрілювати Харків» та чекала на захоплення нашого міста

Фото: СБУ

У Харкові правоохоронці затримали чергову підозрювану в наведенні на місто російських обстрілів. Нею виявилася місцева безробітна, яка в минулому вже мала проблеми з українським законом.

Про це Харків Times повідомили в обласному Управлінні Служби безпеки України та Харківській обласній прокуратурі.

«Зловмисниця була особливо цінним агентом для ворога, оскільки виконувала «контролюючу» функцію для російських спецслужб. Зокрема, фігурантка виходила на місцевість та перевіряла координати, які їй надсилали рашисти. Під час дорозвідки зрадниця фотографувала «потрібні» об’єкти та позначала їх на картах Google», – повідомили в СБУ.

Розслідування встановило, що в своєму листуванні з ворогом «агентка закликала частіше обстрілювати Харків, щоб завдати місту максимальних руйнувань».

Також вона «сподівалась на захоплення обласного центру та його «приєднання» до складу рф» та мала надію у разі захоплення Харкова «отримати посаду в окупаційній адміністрації рф».

Ну що ж, така надія була обґрунтованою, бо для держави, яка відправляє на фронт кримінальників, засуджених за особливо жорстокі злочини, цілком природно роздавати посади тим, хто вже притягався до відповідальності. Як повідомляють у Харківській обласній прокуратурі, підозрювана вже мала «вироки за злочини у сфері обігу наркотичних засобів та за крадіжки». Нормальний кадр для росіян.

Але не склалося – «співробітники СБУ викрили зловмисницю на початковому етапі її розвідувальної активності. Це дозволило покроково задокументувати її злочинні дії, затримати і тим самим запобігти серії ракетних ударів по місту».

Під час обшуків у спритної безробітної жіночки виявили «телефон із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь російської спецслужби».

Затриману вже повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Вона перебуває під вартою та може провести за ґратами все своє подальше нікчемне життя.

Як повідомляв Харків Times, Контррозвідка Служби безпеки України затримала «на гарячому» в Харківській області російську агентку, коли та вночі намагалася виявити і сфотографувати можливі локації ЗСУ на прифронтовій місцевості Балаклійського району. За даними слідства, затриманою виявилась жителька Харкова, інженерка одного з технічних вишів області, яка допомагала окупантам одержати розвіддані про оборону Харкова.