Харківське КП безпідставно сплатило майже два мільйони бюджетних коштів

Фото: sputnik-abkhazia.info

Прокуратура підозрює харківське комунальне підприємство «Підземне місто» у безпідставному сплаченні певному ТОВ 1,8 млн бюджетних коштів через зміни умов тендеру вже після його проведення. Таким чином ціна на електроенергію збільшилася на 10% відносно вказаної в договорі.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«Керівник Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова подав до суду позовну заяву в інтересах держави про визнання недійсними додаткових угод до договору про закупівлю товару та повернення безпідставно сплачених бюджетних коштів у сумі майже 1,8 млн гривень», – йдеться у повідомленні.

Розслідування встановило, що комунальне підприємство «Підземне місто» за результатами проведених торгів уклало з певним ТОВ договір на постачання електроенергії, але згодом змінило умови цього договору шляхом укладання додаткових угод.

«Сторони дійшли згоди щодо ціни електричної енергії за 1 кВт/год, визначивши її у розмірі 2,4791 грн з ПДВ. Проте у подальшому були укладені додаткові угоди, якими була підвищена ціна на електроенергію майже на 2,5 грн за 1 кВт/год, а обсяг постачання електричної енергії зменшено», – повідомили у прокуратурі.

Ці незаконні зміни збільшили ціну електроенергії більше, ніж на 10%, а ТОВ незаконно отримало від КП «Підземне місто» майже 1,8 млн грн бюджетних коштів.

Наразі за позовом окружної прокуратури Господарський суд Харківської області відкрив провадження у цій справі.

Слід зазначити, що, як повідомляв Харків Times, така схема незаконної виплати державних коштів використовується харківськими комунальними підприємствами не вперше. У 2019 році директор одного з міських комунальних транспортних підприємств переплатив за електрику майже 17 млн гривень, також укладаючи додаткові договори з постачальником після проведення тендеру. Це призвело до підвищення тарифу в міських трамваях та тролейбусах.