Терехов мріє «повноцінно закрити небо над нашим містом»

Житлові будинки горять після руйнації російськими безпілотниками Шахед нафтобази. Вулиця Котельна, Харків 4
Фото: Сергій Бобок / Харків Times

Мер Харкова Ігор Терехов вважає головним завданням для міської влади «закриття неба над Харковом». Харкову потрібні сучасні системи протиповітряної оборони, які могли б ефективно збивати, зокрема, шахеди, що летять до міста.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді із посиланням на мера міста Ігоря Терехова.

«Це питання порушується і перед військовими, і перед керівництвом різного рівня. Зі свого боку тільки торік ми виділили близько 135 млн грн на системи, які б збивали шахеди. Міська влада робить все можливе для підтримання безпеки. Але зараз ми стукаємо в усі двері, щоб отримати сучасне ППО та закрити небо над Харковом», – зазначив Терехов.

За його словами, наразі харківські айтішники спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) розробляють «проєкт Ситуаційного центру, який швидше реагуватиме на виклики воєнного часу».

Також спільно з громадською організацією «Харківський ІТ Кластер» «розробляється програмне забезпечення для диференційованої системи оповіщення про повітряну тривогу».

«Це більш тривалий процес, але ми будемо швидко просуватися, бо для харків’ян це дуже важливо. Робитимемо все можливе, щоб у місті відкривався бізнес, щоб комфортніше працювали торговельні центри», – запевняє Терехов.

Ця позиція не зовсім зрозуміла, оскільки днями начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив журналістам, що повітряні тривоги у регіонах централізовано вмикаються з Києва, механізм їхньої диференціації не розроблений і на місцях можна змінювати кількість тривог «лише у бік збільшення».

Як повідомляв Харків Times, страшна пожежа у Немишлянському районі Харкова, що виникла внаслідок атаки шахедів у ніч на 10 лютого та влучання у нафтобазу, забрала сім життів. Серед загиблих родина з трьома маленькими дітьми та немолоде подружжя. Згоріли 15 приватних будинків на вулиці, розташованій нижче нафтобази.

Вражену російським шахедом нафтобазу в Харкові надзвичайники гасили більше двох діб.