На водоймах Харківщини вже встановлено більше 250 м бонових загороджень – ОВА (фото)

Фото: kharkivoda.gov.ua

На річках Немишля та Уди у Харківській області встановлюють додаткові бонові загородження постійної плавучості та застосовують сорбен, щоб запобігти подальшому розповсюдженню небезпечних речовин до річки Сіверський Донець. В регіоні у посиленому режимі тривають роботи з ліквідації наслідків ворожих ударів по нафтобазі у Харкові, що стався 9 лютого.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Минулого тижня на водних об’єктах регіону було встановлено більше 250 метрів бонових загороджень постійної плавучості, що поглинають нафтопродукти. Зараз профільні служби отримали ще близько 150 метрів бонових загороджень і встановлюють їх в місцях найбільшого скупчення нафтопродуктів.

Водночас, на водних об’єктах продовжується застосування сорбентів. Загалом до забруднених річок висипали більше 4 тонн засобів.

«Сорбенти поглинають нафтові плями на поверхні води, запобігаючи розповсюдженню небезпечних речовин далі за течією», – розповів заступник начальника відділу охорони природних біоресурсів Харківського рибоохоронного патруля Олександр Ковальчук.

До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації долучилися також іноземні партнери. Посольство Швейцарії готове допомогти із додатковим запасом сорбентів.

Як повідомляв Харків Times, від удару російських безпілотників пізно ввечері 9 лютого спалахнула пожежа на нафтобазі у Немишлянському районі Харкова. Ріка палаючого палива полилася на будинки мирних мешканців. Вогонь охопив та знищив 15 будинків на вулиці Котельній. У двох з них загинули люди – літня подружня пара та родина з трьома маленькими хлопчиками.

Приблизна площа забрудненої водної поверхні складає 780 тис. кв. м, орієнтовні збитки довкіллю – понад 30 млн грн.