Близько 3 тис. тонн нафтопродуктів зі зруйнованих рашистами резервуарів забруднили довкілля у Харкові

Фото: Харків Times

Внаслідок ударів окупантів по резервуарах нафтосховища у Немишлянському районі Харкова стався виток нафтопродуктів в екосистему. За попередніми даними, в навколишнє середовище потрапило близько 3 тис. тонн продуктів. Усі профільні служби працюють над ліквідацією наслідків.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Фахівці Державної екологічної інспекції у Харківській області відібрали проби води в річці Уди. Зразки передали для проведення експрес-тестування до Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» з метою визначення рівня забрудненості та наявності шкідливих речовин.

«Водночас, розроблено алгоритм дій щодо перешкоджання просуванню шкідливих речовин по річці Уди, що впадає у річку Сіверський Донець. Визначено місце на руслі річки Уди, де проводитимуться заходи із зупинки пересування нафтопродуктів з застосуванням портових інфраструктурних загороджень та знезараження водних ресурсів за допомогою сорбенту», – йдеться у повідомленні.

Ухвалено рішення про посилення перевірок та заходів контролю на місцях зберігання, транспортування і реалізації нафтопродуктів та інших небезпечних обʼєктів на території Харківської області.

«За результатами попередніх досліджень, нафтопродукти не потрапили до джерел з питною водою», – наголошує облдержадміністрація.

Як повідомляв Харків Times, від удару російських безпілотників пізно ввечері 9 лютого спалахнула пожежа на нафтобазі у Немишлянському районі Харкова. Ріка палаючого палива полилася на будинки мирних мешканців. Вогонь охопив та знищив 15 будинків на вулиці Котельній. У двох з них загинули люди – літня подружня пара та родина з трьома маленькими хлопчиками.