Російський обстріл пошкодив «Малу Південну» – дитячу залізницю в Харкові

Фото: Харків Times

В непоганого, не дивлячись на комуністичні погляди, італійського дитячого письменника Джанні Родарі є віршик, який точно пам’ятає старше покоління наших читачів:

Є в світі країна — мені це не сниться! —

Де мають малята свою залізницю.

По залізниці туди й сюди

Їздять маленькі прудкі поїзди.

Не відрізнити від справжніх нізащо

Такі, як в дорослих, а може ще й кращі…

Тієї країни, на щастя, давно вже немає. А от дитяча залізниця навіть під час війни влітку працювала у Харкові. Тому що є вона «структурним  підрозділом АТ «Укрзалізниця». Мабуть, її вже час було слідом за регіональною філією перейменувати у «Малу Слобожанську» чи якось так. Але справа не в тому. Сьогодні зранку російські покидьки обстріляли своїми ракетами територію поруч із «Малою Південною» та пошкодили маленький і затишний рожевий вокзал.

Це дуже символічно, бо їхньою «стратегічною ціллю» безумовно є щасливе та вільне дитинство українських дітей.

«Сьогодні у Харкові внаслідок ранкових обстрілів зазнала пошкоджень будівля Малої Південної. На щастя, ніхто не постраждав. Тривають відновлювальні роботи і дитяча залізниця у Харкові обов’язково повернеться», – запевняють в «Укрзалізниці».

У будівлі вокзалу покосило віконні та дверні рами. Місто разом з «Укрзалізницею» вже приводять дорогу до ладу.

Слід зазначити, що коли кореспондент Харків Times сьогодні потрапив на «Малу Південну», там вже майже не залишилося сліду від ранкового «прильоту». Понівечені вибуховою хвилею віконні та дверні рами поладнали, немає й розбитого скла. Маємо надію, що й надалі цей казковий рожевий вокзал залишиться цілим.

Цікаво те, що у статті російської вікіпедії про дитячі залізниці світу майже немає відомостей про дитячі залізниці України. Ні, вони є у такій собі зведеній табличці, покликаній доводити, що лише росія зараз опікується своїми «маленькими прудкими поїздами, такими, як в дорослих, а може, ще й кращими». Навіть коли мова йде про дитячі залізниці країн Балтії чи «зрадників» з колишнього соцтабору, стоять відмітки «працювала до такого й такого року», «припинила існування у такому році». А після назв українських дитячих залізниць – нічого, пусті графи.

Як повідомляв Харків Times, технікум у Київському районі Харкова, поруч із яким вранці сьогодні, 8 січня, поцілила російська ракета, з початку повномасштабного вторгнення рф був обстріляний вже втретє.