Кількість пошкоджених російськими атаками будівель у Харкові сягнула 84 (фото)

Фото: Харків Times

Кількість будівель, які пошкодили у Харкові дві російські атаки – ракетна вчора ввечері та дронова минулої ночі – вже сягнула 84.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді.

Найбільше руйнувань у Київському районі – їх 70. Також руйнування зафіксовані у Шевченківському, Слобідському та Холодногірському районах міста.

«На даний момент налічується 71 пошкоджений житловий будинок. Там було вибито близько 950 вікон у квартирах, ще 359 – у місцях загального користування», – повідомили у мерії.

Станом на 17:30 комунальники вже закрили 700 вікон та провели ремонтні роботи на шести з семи пошкоджених дахів. Також у місті зафіксовані пошкодження 13 нежитлових будівель: там вибиті близько 300 вікон та понівечені дві покрівлі.

Як розповів Суспільному архітектор Віктор Дворніков, у середмісті Харкова внаслідок російських ударів 30-31 грудня зазнали пошкоджень від 15 до 17 пам’яток архітектури.

Що стосується найбільш постраждалої будівлі на Сумській, 43, то будинок, збудований у 1903 році за проектом А. Е. Ройтенберга, з точки зору Дворнікова, «витримала удар» і її можна відновити, не дивлячись на значні пошкодження зовнішньої опорної стіни та фасадного декору.

«Найбільші пошкодження косметичні, тобто, це обвал фасадного декору і пошкодження внаслідок займання. А в цілому будівля не зазнала серйозних структурних пошкоджень. Цій будівлі дуже пощастило, тому що влучання було прямо в кут, а кут має найвищу жорсткість, тому будівля впоралась з таким впливом», – вважає архітектор.

Як повідомляв Харків Times, ввечері вчора та у ніч на сьогодні росіяни вдарили по Харкову спочатку ракетами, а потім – «шахедами». Найміцніші удари прийшлися по середмістю.