Для розрахунку за вживаний телефон харків’янин ошукав мати та жінку колишнього власника

Ілюстративне фото

Мешканець Харкова з телефона, що був у вживанні, під виглядом колишнього власника просив про фінансову допомогу. Гроші шахраю перерахували мати та жінка попереднього власника девайсу.

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Зловмисник купив цей телефон в борг у свого знайомого. Проте грошей на виплату боргу не вистачало, і харків’янин вирішив нажитися на інших людях. Він зміг авторизуватися в месенджері від імені попереднього власника телефону.

«Шахрай розіслав повідомлення родичам знайомого з проханням переказати гроші на картку, пояснивши, що потрапив у скрутне становище. Введені в оману матір і дружина попереднього власника телефону, вважаючи, що спілкуються з родичем, перерахували гроші на картку зловмисника.», – розповіли у прокуратурі.

Жовтневий райсуд Харкова визнав харків’янина винним у шахрайстві (ч. 3 ст. 190 КК України в редакції, чинній до 11.08.2023). Чоловіка засудили до трьох років позбавлення волі.
Під час суду обвинувачений визнав свою провину. Вирок суду не набрав законної сили, бо триває строк на апеляційне оскарження.

У шахрая це не перша судимість. Раніше його притягували до кримінальної відповідальності за грабіж.

Як повідомляв  Харків Times, у Харкові судитимуть шахрая, який виманив у людей 80 тис грн під виглядом евакуації.