Чотирьох молодиків підозрюють в інтернет-шахрайстві у Харкові

У Харкові триматимуть під вартою чотирьох молодиків, підозрюваних у шахрайстві в складі організованої групи. Слідство вважає, що хлопці «наживалися на довірливих громадянах», виманюючи в них дані банківських карток через фішингові сайти, що нібито стосувалися матеріальної допомоги. Трьом з підозрюваних по 20 років, четвертому – 18.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«За даними слідства, план незаконного збагачення молодики розробили у грудні минулого року. Шахраї налаштували таргетовану рекламу в соцмережах на авдиторію, зацікавлену в отриманні грошової допомоги у вигляді виплат від держави, благодійних фондів тощо. У рекламному оголошенні пропонувалось перейти за посиланням для оформлення виплат на сайт, візуально схожий на сторінку державного порталу. Однак насправді цей «сайт-перехідник» був створений шахраями. На ньому зловмисники розміщували фішингове посилання, перейшовши за яким потерпілі опинялися на шахрайському сайті, який імітував вже онлайн-банкінг. Довірливі громадяни вводили реквізити банківської картки, які запитував сайт, і в подальшому ці дані ставали доступними для шахраїв», – йдеться у повідомленні.

Кошти з банківській карток жертв виводилися на підконтрольні рахунки. Наразі встановлено вже 13 епізодів злочинної діяльності.

Усім чотирьом молодикам інкримінують шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки організованою групою, повторно (ч. 4 ст. 190 КК України в редакції, чинній до 11.08.2023). Усім обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Як повідомляв Харків Times, нещодавно поліція викрила іншу групу підозрюваних у шахрайстві за допомогою фішингу. Чоловікові, якого вважають організатором цієї групи, 23 роки.