У Харкові викрили “криптогаманець” шахраїв, які ошукали громадян ЄС на 800 тисяч євро

Французькі правоохоронці розслідують масштабні махінації з конфіденційними банківськими даними громадян ЄС, до яких причетний мешканець Харкова. Він був «одним» з гаманців шахраїв.

Про це Харків Times повідомили у Кіберполіції України.

За оперативними даними, іноземців ошукувало транснаціональне угрупування. Шахраї з використанням спеціального програмного коду викрадали платіжні дані громадян ЄС з понад 300 комерційних майданчиків. Завдані збитки становлять майже 800 тисяч євро.

Викрадені гроші для подальшої їх легалізації ділки акумулювали на криптогаманцях. Як встановили кіберполіцейські Харківщини, власником одного з таких криптогаманців був 45-річний мешканець Харкова.

«На виконання міжнародного запиту поліцейські за процесуального керівництва Офісу генпрокурора провели обшук у мешканця обласного центру. Вилучено комп’ютерну техніку та мобільний телефон.», – розповіли у Кіберполіції.

Французькі правоохоронці розслідують кримінальне провадження за фактами несанкціонованого доступу та перебування в автоматизованих системах обробки даних, несанкціонованого вводу даних в автоматизовану систему обробки даних, несанкціонованого виводу даних з автоматизованої системи обробки даних, несанкціонованого збору даних, які мають особистий характер, участь в зговорі (угрупування злочинців), крадіжка в складі організованої злочинної групи, які передбачені рядом статей КК Франції.

Як повідомляв Харків Times, Кіберполіція викрила шахраїв, які виманювали у людей гроші під виглядом інвестування у казино.