Чотири харківські школи неможливо відновити після російських ударів

Фото: Харків Times

У Харкові не підлягають відновленню після російських ударів минулого року будівлі чотирьох шкіл. Ці навчальні заклади планують побудувати “з нуля”.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Укрінформу з посиланням на директора департаменту освіти Харківської міської ради Ольгу Деменко.

“Це школи 134, 46, 47 і 17”, – перерахувала Деменко.

За її словами, міськрада шукає інвесторів для того, щоб ці навчальні заклади побудувати знов.

“Ми розуміємо, що це колосальні гроші, бо будівництво буде згідно з останніми вимогами ДБН, які з 1 листопада вступають в дію. Там повинні бути бомбосховища справжні, тобто це повинні бути надсучасні школи. Вже на дві школи є іноземні інвестори, які вивчають питання їх будівництва. Коли ми дійдемо з ними згоди, все розповімо”, – сказала Деменко.

За її інформацією, наразі в місті відновлюють майже 50 шкіл, 40 із них – за кошти, які надійшли з державного бюджету, ще 10 – за кошти іноземних благодійників.

“Ми чітко розуміємо, які школи першочергово необхідно відновити. Наприклад, ті, де було дуже багато дітей, тому що в мікрорайоні ця школа одна, або ту школу, яка була центром мікрорайону, який треба терміново відновлювати. Є бачення, пріоритетність”, – зазначила Деменко.

Садочки у місті цього року не відбудовують.

Як повідомляв Харків Times, за рік повномасштабного російського вторгнення внаслідок ворожих обстрілів у Харкові була пошкоджена 241 будівля закладів освіти. Це становить 55% освітнього фонду міста Харкова.