СБУ затримала очільницю окупаційного управління ЖКГ Вовчанська

Фото: Владислав Абдула/Facebook

До 10 років в’язниці загрожує жінці, яка з власної волі обійняла посаду у створеній окупантами «Временной гражданской администрации Волчанского района Харьковской области».

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ області Владислав Абдула.

За інформацією слідства, 57-річна мешканка Вовчанська добровільно підписала так званий трудовий договір з головою «ВГА Волчанского района». Згідно з цим договором вона очолила «управління житлово-комунального господарства».

“Обіймаючи псевдопосаду, зловмисниця здійснювала керівництво структурним підрозділом та організовувала його матеріально-побутове забезпечення. Також вона входила у склад оперативного штабу з підготовки об’єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства до осінньо-зимового періоду.”, – розповів Владислав Абдула.

Колаборантка також займалась підбором кадрів, які мали забезпечувати діяльність псевдоуправління. Щоб схилити «кандидатів» до співпраці з ворогом їм навіть видавали службові житлові приміщення.

Для підлеглих “очільниця” розробила посадові інструкції, розповіли у прокуратурі Харківської області. Вона також готувала та затверджувала «Табель учета рабочего времени Управления ЖКХ».

“За роботу на ворога «начальниця» отримувала заробітну плату в російських рублях.”, – розповіли у прокуратурі.

Проте багато заробити колаборантка не встигла. Вона працевлаштувалась до окупаційної адміністрації у липні 2022 року, менше ніж за три місяці, як Сили Оборони України вибили рашистів з Вовчанська.

Тікаючи окупанти не взяли її з собою. Колабоантка вона намагалася переховатися, проте співробітники СБУ встановили її місцезнаходження і затримали. Їй повідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність) КК України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років та можливістю конфіскації майна.

Як повідомляв Харків Times, СБУ викрила колаборанта, який збирав для ворогів паспортні дані мешканців Чугуївщини.