Харківському підприємцю загрожує в’язниця за сплату коштів московській компанії під час війни

У Харкові судитимуть 43-річного місцевого підприємця, який після широкомасштабного російського вторгнення продовжив бізнес-зв’язки з рф і через підставні фірми переводив гроші до московської компанії.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, обвинувачений очолював ТОВ, що спеціалізується на виробництві обладнання для промислової автоматизації. Після початку широкомасштабної війни рф проти України він продовжив підтримувати тісні ділові зв’язки з громадянином росії, який є власником материнської компанії, розташованої у м. Москва.

Бізнес-діяльність вони продовжили за допомогою зареєстрованих у Туреччині підставних фірм.

“Так, харківський ділок замовляв у фірми держави-агресора товари через підставних турецьких підприємців під виглядом того, що продукція вироблена у Туреччині. При цьому грошові кошти надходили на рахунок московської компанії, яка сплачує податки до бюджету країни-агресорки.”, – розповіли у прокуратурі.

Директора харківського підприємства судитимуть за фактом фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України (ч. 3 ст. 110-2 КК України).

Санкція статті передбачає від шести до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Справу розглядатимуть у Червонозаводському районному суді м. Харкова.

Матеріали щодо громадянина рф виділені в окреме кримінальне провадження.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові викрили підприємця, який переводив гроші московській компанії.