«москва» пишеться з маленької літери

Фото: media.slovoidilo.ua

Національна комісія зі стандартів української мови визнала, що написання таких слів, як ото «росія», «москва» чи «державна дума рф» з маленької літери є нормою української мови у неофіційних текстах.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Нацкомісії.

«Написання назв «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія»», «державна дума рф» тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру», – йдеться у повідомленні.

Комісія дійшла такого висновку, «зважаючи на героїчну боротьбу Українського народу за Незалежність Української Держави, взявши до уваги звернення в соціальних мережах Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про написання назви країни-агресора з малої букви».

Харків Times дотримується такого написання від першого дня російського вторгнення. Приємно, що віднині це – норма мови.

Як повідомляв Харків Times, рано вранці сьогодні, 21 вересня, близько 05:50 росіяни з бєлгорода (рф) завдали по Харкову шість ракетних ударів. Були поранені троє мирних харківців, пошкоджені промислові та житлові будинки, у частині Слобідського району зникла вода.