На фермі у Красноградському районі незаконно працювали 19 дітей

19 мешканців Рівненської області у віці від 13 до 16 років незаконно працювали на фермі у Красноградському районі Харківщині. За фактом незаконного використання труда неповнолітніх розпочато розслідування.

Про це Харків Times повідомили у Нацполіції області.

Правоохоронці встановили, що наприкінці липня цього року діти без дорослих приїхали до селища Дружба Красноградського району для збору врожаю ягід.

Діти жили у будівлях «барачного» типу, по декілька осіб у кімнаті. Правоохоронці задокументували неналежний та антисанітарний стан приміщень, в яких мешкали малолітні працівники.

“Підлітки розповіли, що за збір ягід отримували гроші. Неповнолітніх оглянули медичні працівники та передали до органу опіки та піклування.”, – розповіли у поліції.

Відкрито кримінальне провадження  за ч. 2 ст. 172 КК України (грубе порушення законодавства про працю). Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до 2 років або до 6 місяців арешту.

Згідно зі ст. 188 КЗпП осіб молодше 16 років заборонено приймати на роботу. Виняток можуть зробити для тих, кому виповнилося 15 років і лише за згоди одного із батьків або особи, що його замінює.

Також допускається прийняття на роботу учнів шкіл, ПТУ та середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процес навчання. Такі роботи діти можуть виконувати у вільний від навчання час за умови, що їм виповнилося 14 років і їх батьки або опікуни не проти.

Як повідомляв Харків Times, поліція виявила дев’ять безоплатних працівників на фермі під Харковом, один з яких – неповнолітній. Людей для примусової праці вербували 56-річний чоловік та 60-річна жінка.