В Україні потрібно обстежити для розмінування 470 тис. га родючих земель

Фото: rbc.ua

Відповідно до Плану розмінування сільськогосподарських земель на деокупованих територіях в Україні потребують обстеження 470 000 гектарів родючих земель у Київській, Чернігівській, Херсонській, Запорізькій, Сумській, Дніпропетровській, Миколаївській та Харківській областях. На сьогодні вже обстежено менше 190 000, з’ясовано, що більше 124 тисяч потребують очищення від вибухонебезпечних предметів. У Харківській області наразі очищеними вважаються 49 гектарів.

Про це Харків Times повідомили у Міністерстві оборони України.

«На виконання цього завдання залучається понад 1000 спеціалістів та 17 машин механізованого розмінування від Збройних Сил України, Держспецтрансслужби, ДСНС, Національної гвардії України, Національної поліції України та операторів протимінної діяльності», – йдеться у повідомленні.

При цьому 76 223 гектари вважаються очищеними «в рамках оперативного реагування», а це означає, що рівень небезпеки на цих землях «суттєво знижений», але повної гарантії відсутності вибухонебезпечних предметів немає. Саме у такий спосіб на сьогодні очищені 49 гектарів сільгоспугідь у Харківській області.

«Понад 7 800 га потребують проведення заходів гуманітарного розмінування, яке здійснюють оператори протимінної діяльності», – зазначили у міністерстві.

Як повідомили Харків Times у Головному управлінні ДСНС області, піротехніки цього управління з початку бойових дій обстежили близько 3 575 га території, 278 км автомобільних доріг, 2 550 км ЛЕП, 159 км залізничних колій та 198 км газопроводів, де були виявлені та знешкоджені 77 122 вибухонебезпечні знахідки.

За минулу добу піротехнічними розрахунками ДСНС проведено обстеження біля 4,3 га території, з них 4 280 кв. м. за допомогою машин механізованого розмінування, 5,2 км ліній електропередачі та 2 приватних домогосподарства у Харківському, Ізюмському, Куп’янському, Богодухівському та Чугуївському районах області. Саперами виявлено та знешкоджено 78 одиниць ворожих мін, вибухівок та боєприпасів. До робіт залучалось 30 піротехнічних розрахунків ДСНС у складі 146 саперів та 60 одиниць техніки.

Як повідомляв Харків Times, вчора, 9 вересня, у селі Тернова Куп’янського району Харківщини 61-річний чоловік під час косіння трави натрапив на протипіхотну міну «пелюстка» та був шпиталізований з пораненням.