Харківську облраду зобов’язали нарешті встановити межі регіонального ландшафтного парку «Великобурлуцький степ»

Фото: 24tv.ua

Другий апеляційний адміністративний суд Харківської області підтримав позицію Харківської обласної прокуратури та зобов’язав Харківську обласну раду провести роботи з оформлення землевпорядної документації, що в подальшому унеможливить незаконне використання охоронюваних законом територій – регіонального ландшафтного парку «Великобурлуцький степ» площею понад 2000 га.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«Вказаний об’єкт природно-заповідного фонду створений з метою збереження в природному стані лісостепових ландшафтів Східноєвропейської провінції. На його території заборонено знищення видового складу рослин, розорювання земель, будівництво, самочинна зміна меж, зміна охоронного режиму, забруднення території, розведення вогнищ. Однак упродовж більше 22 років з моменту створення парку його межі в натурі (на місцевості) не встановлено» – йдеться у повідомленні.

Боротьба за «Великобурлуцький степ» була довгою. Харківський окружний адміністративний суд відмовив Куп’янській окружній прокуратурі, коли вона звернулася з відповідним позовом.

Але у прокуратурі розуміли, що «такий стан речей створює передумови для вибуття із комунальної власності земель природно-заповідного фонду та передачі їх у приватну власність, розорювання чи інше пошкодження території парку, що прямо суперечить вимогам природоохоронного законодавства України».

Нарешті, облраду зобов’язали зробити те, що вона повинна була зробити ще більше двох десятків років тому. Маємо надію, що до ландшафтного парку повернуть і всі незаконно відчужені в нього та роздані невідомо кому ділянки.

Як повідомляв Харків Times, ще у листопаді 2019 року Харківська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактами незаконного відчуження земель природно-заповідного фонду, що знаходяться в межах ландшафтного парку «Великобурлуцький степ». Тоді чиновники ГУ Держгеокадастру в Харківській області та Великобурлуцької РДА незаконно передали у власність та довгострокову оренду землі, розташовані в межах парку, до складу якого входять такі зоологічні заказники загальнодержавного значення, як «Катеринівський» і «Бурлуцький».