Під час окупації він став «міністром», тепер – підозрюваним

Фото: СБУ

Служба безпеки України ідентифікувала росіянина, якого окупанти обіцяли призначити «міністром палива, енергетики та житлово-комунального господарства» у Харківській області, та оголосила йому про підозру за ч. 1 ст. 110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Про це Харків Times повідомив речник УСБУ Харківської області Владислав Абдула.

«Після захоплення частини Харківської області влада рф швидко почала призначати на керівні посади «своїх» спеціалістів. Так, фігуранту доручили займатися питаннями так званого відновлення регіону та пообіцяли підвищення до міністра», – йдеться у повідомленні.

Як з’ясувало слідство, до того він працював начальником відділу електроенергетики міністерства паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства Краснодарського краю рф. Тоді йому вдалося «налагодити відносини з окупаційною владою та військовими формуваннями збройних сил рф».

«Після призначення на «посаду» зловмисник одразу приступив до виконання вказівок кремля щодо поширення злочинного режиму та придушення руху опору в регіоні. Під час так званих «нарад» чоловік неодноразово закликав змінити межі території України та підтримати окупаційну владу», – повідомив Абдула.

Після деокупації Куп’янського району Харківщини «міністр» втік на територію росії, тому підозру йому оголосили заочно. Тепер тривають «комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини перед нашою державою». Маємо надію, ці заходи будуть успішними.

Як повідомляв Харків Times, через чисельні обстріли з боку рф та бойові дії у Куп’янському районі Харківської області пошкоджено газопровід. Без газу залишилися близько 4,5 тис. абонентів у місті Куп’янськ. Також російськими обстрілами пошкоджено лінії електропередачі поблизу прикордонного Вовчанська на Харківщині – без електрики залишилися мешканці самого Вовчанська та 11 прилеглих сіл.