Вулиця Хвильового замість Маяковського – у Харкові перейменують ще низку топонімів

Фото: wikimapia.org

У Харкові стартував новий етап позбавлення від кремлівської спадщини у назвах вулиць, провулків та площ міста. У місті розпочалося електронне опитування щодо перейменування ще п’яти об’єктів топоніміки.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді.

Харків’янам пропонують перейменувати низку вулиць на честь загиблих захисників України, а саме: вул. Оренбурзьку назвати на честь братів Гипиків (Ярослав та Богдан Гипики загинули під час оборони Маріуполя), вул. Цілиноградську – на честь добровольця окремого батальйону «Карпатська Січ» Мирослава Мисли (загинув поблизу селища Кримське на Луганщині).

Також пропонується перейменувати кілька топонімів на честь видатних українських діячів, зокрема, пров. Петрашевського назвати на честь фундатора української військової авіації, хіміка-винахідника Петра Франка (сина письменника Івана Франка), пров. Халтуріна – на честь фізика-теоретика, академіка Ісака Померанчука (співпрацював з О. І. Ахієзером та Л. Д. Ландау), а вул. Маяковського – на честь українського письменника, одного з основоположників пореволюційної української прози Миколи Хвильового.

Детальніше ознайомитися з пакетом пропозицій та долучитися до обговорення можна за посиланням.

Також подати пропозиції (зауваження) щодо перейменування топонімів можна, надіславши листа за адресою: пл. Конституції, 7; електронною поштою: [email protected] або за тел.: (057) 760-73-69. Термін подання пропозицій – з 14 до 17 серпня включно.

Як повідомляв  Харків Times, у Харкові низку об’єктів перейменували на честь загиблих героїв російсько-української війни: Дмитра Коцюбайла, Георгія Тарасенка, Олега Громадського, Владислави Черних.