Влада Харкова пообіцяла скасувати тендер на проект забудови Саржиного яру

Фото: Харків Times

У Харківській міській раді заявили, що тендер на проектно-кошторисну документацію для будівництва “багатофункціонального центру” в одній з найкращих рекреаційних зон Харкова – водно-пейзажному парку Саржин Яр, буде скасовано.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного з посиланням на заступника директора департаменту житлового-комунального господарства Євгена Пасенова.

“Проведена нарада у міського голови. Замовник (департамент ЖКГ) не зміг захистити технічне завдання, а саме локацію для будівництва центру, тому ухвалили рішення скасувати торги на теперішній час”, — повідомив Пасенов на зустрічі з журналістами 14 серпня.

За його словами, об’єкт у Харкові все одно побудують.

“Нині будуть розглянуті ще декілька локацій, де це можна зробити”, повідомив чиновник.

Ділянку у Саржиному яру все одно розглядатимуть на рівні з іншими локаціями.

Технічне завдання, каже Пасенов, буде відкритим: там не буде офісних приміщень. У завданні буде розписано, яке бомбосховище планують побудувати. Зокрема відомо, що розташоване укриття буде повністю під землею.

У найближчі тижні технічне завдання мають переписати.

Кошти, які виділені на будівництво центру, є цільовими, їх не можна витрати на інші потреби.

“180 млн надані сюди й саме з цього приводу. Ми не можемо взяти й відремонтувати будинок”, – розказав Євген Пасенов.

Він підкреслив, що “багатофункціональний центр” мали будувати не в Саржиному яру, а на ділянці, яка прилягає до зеленої зони.

Центр може використовуватися, зокрема, для організації навчального процесу, підкреслив Пасенов.

Як повідомляв Харків Times, Харківська міська рада має намір побудувати в парку Саржин Яр багатофункціональний центр на площі 1,7 га, що становить 10% території. Спеціалізоване комунальне підприємство «Харківзеленбуд» вже оголосило тендер на виготовлення проєктної документації для цього будівництва. Ціна питання поки що 7,5 млн гривень. Аукціон було заплановано на 11 серпня.

За словами директора Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Олексія Богача ця будівля коштуватиме не менше, ніж 600 млн гривень. При цьому у Харкові через війну зруйновані близько 500 житлових будинків.