Потенційно замінованою вважається 40% деокупованої території Харківщини – ДСНС

В деокупованих районах Харківської області суцільне розмінування проведено в одному населеному пункті. В інших розмінувальні роботи тривають на об’єктах життєзабезпечення: лініях електропередач, газогонах, дорогах тощо.

Про це кореспондент Харків Times довідався з брифінгу речника ГУ ДСНС України в Харківській області Євгена Василенка.

«Потенційно замінованою вважається 40% деокупованої території Харківщини. Суцільного розмінування, окрім селища Циркуни, ще не проводилося. Безпосередньо проводиться розмінування об’єктів критичної інфраструктури, об’єктів життєзабезпечення, ліній електропередач, газорозподільчих мереж, узбіч доріг.» – повідомив Євген Василенко.

За його словами, над розмінування деокупованих територій Харківської області працюють піротехніки ДСНС, сапери ЗСУ, вибухотехніки Нацполіції, сапери служби спеціального транспорту, також міжнародні та державні групи розмінування.

Для кожного підрозділу фахівців, міжнародного чи українського, визначено свій напрямок роботи. Так, піротехніки ДСНС займаються розмінуванням ліній електропередач. Також вони працюють зі зверненнями громадян. Люди, повертаючись додому, просять перевірити територію їх домоволодіння. Або місцеві мешканці виявили підозрілий перемет і звертаються на номер «101» з проханням про розмінування локальної ділянки.

Сапери Харківського гарнізону та зведеного загону ДСНС працюють на території Чугуївського, Куп’янського, Ізюмського, Харківського та Богодухівського районів. Наразі задіяно 32 піротехнічні розрахунки, 158 саперів і 67 одиниць техніки. З початку повномасштабної війни обстежено 3,4 тис. га території, 2,3 тис. км ЛЕП, виявлено та знешкоджено 74 812 вибухонебезпечних предметів.

«За тиждень, з 31 липня по 6 вересня, було здійснено 258 залучень. Виявлено та знешкоджено 372 боєприпаси.», – зазначив Євген Василенко.

Він нагадав, що протягом минулого тижня на деокупованих територіях сталося два підриви сільськогосподарської техніки.

Так, 2 серпня у полі біля села Явірське Донецької громади Ізюмського району на вибухонебезпечному предметі підірвався трактор Т-150 на дистанційному керуванні.

5 серпня поблизу цього ж села при виконанні польових робіт на невстановленому ВНП підірвався фермерський трактор. Внаслідок цих підривів постраждала лише техніка.

Як повідомляв Харків Times, у Харківській області розмінували майже 5 тисяч га територій.