На Харківщині – надзвичайний рівень пожежної небезпеки

На цих вихідних у Харківській області спостерігатиметься надзвичайний рівень пожежної небезпеки, що сприятиме виникненню пожеж в природних екосистемах.

Про це Харків Times повідомили у Головному управлінні ДСНС області.

«Лише один непогашений сірник за таких умов може спричинити масштабне загоряння лісового масиву, поля, знищити приватні будинки та навіть призвести до загибелі людей», – нагадують рятувальники.

Рятувальники заявляють, що змушені щодня ліквідовують десятки пожеж у природних екосистемах. В умовах війни це стає «додатковим навантаженням на підрозділи ДСНС», бо надзвичайники змушені замість ліквідації наслідків російських обстрілів «виїжджати на гасіння сухостою».

«Тож, з метою попередження виникнення таких пожеж ГУ ДСНС України у Харківській області закликає населення не провокувати пожежі у природних екосистемах країни. Не допомагайте ворогу! Неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі у екосистемах. Самовільне спалювання листя та сухої трави – поза законом! Пам’ятайте, що такі дії можуть спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню», – зазначили в ДСНС.

Рятувальники нагадують, що випалювання сухостою на деокупованих територіях, або там, де велись інтенсивні бойові дії, може призвести до детонування боєприпасів, інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв, що не розірвалися.

Категорично заборонено:

розводити відкритий вогонь біля лісових зон та в полях;

залишати недопалки та сірники поблизу сухостоїв;

випалювати сміття та рослинні залишки.

Як повідомляв Харків Times, у селі Петропавлівка Куп’янського району Харківської області вчора, 4 серпня, як і в попередні дні, гасили пожежі, спричинені російськими обстрілами. Цього разу горіли чергова приватна садиба та фермерське господарство. Поки що Бог милує – жертв та постраждалих знову немає.